Bylo sporo informacji o tym ze rusza nabór wniosków do programu czyste powietrze. Jedyną instytucją wymienianą z nazwy były narodowy i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. O COŚ zupełna cisza w telewizji . Wyglada na to że bedzie to program podobny do wielu poprzednich tyle ze o wiekszej skali. Dostawca kredytu bedzie raczej anonimowy i odegra drugo trzecioplanowa role.