Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  35,50 zł , zmiana od tamtej pory: -41,83%

Re: Czas na spadki?

Zgłoś do moderatora
Jakby babcia (cda) powiedziała swoim 4wnusiom (akcjonariusze) w poniedziałek, że mają u niej po worku jabłek(akcje) i do tego jeszcze czekoladę (dywidenda)w piatek, którą kupiła z ich sprzedaży w zeszłym roku. Dowiedział się o tym ich kolega(spekulant), też chciałby jabłuszka (które sprzeda na targu w przyszłym tygodniu) i czekoladke. Kolega nabywa to prawo od 1wnusia w poniedziałek tanio, bo w końcu niewiadomo jakie będą te jabłka. W czwartek już wiadomo że jabłka będą fajne, więc dokupuje kolejny wór od drugiego wnusia, trochę drożej ale do tego też dostanie czekoladę w piatek. W piątek wie to samo co w czwartek, ale ma już 2worki i nie wie czy uda mu się wszystkie 3sprzedac na targu, więc może się zgodzić, ale chce trochę taniej od 3wnusia. W poniedziałek kolega nie dostanie już czekolady do tego będzie musiał już sprzedać 4worki co będzie trudne, więc proponuje już niższą cenę niż w zeszły poniedziałek. Takie moje porównanie :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDA -2,36% 20,65 2022-01-21 15:35:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.