Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,97 zł , zmiana od tamtej pory: 21,83%

Re: Coś wiadomo?

Zgłoś do moderatora
Wydaje mi się że Ty czegoś nie rozumiesz. Masz wezwanie ogłaszane na podstawie art 91 a więc delistingujace. Wezwanie to jest wymogiem formalnym do zgody KNF na wyjście z GPW. Wyjście z GPW odbywa się przez głosowanie uchwały która należy przeglosowac większością 9/10 głosów jeśli przeglosuja nie potrzebują już żadnych innych rzeczy żadnych 95 procent nie musi być przymusowego wychodzimy z GPW zostając z akcjami. Taka jest procedura dzieje się to obecnie na wielu spółkach. Wykorzystują prawo bo się ma zmienić i jest korzystne dla większości owego. I naprawdę oni nie muszą kupić ani jednej akcji żeby wyjść z GPW. Należy mieć tego świadomość i temu przeciwdziałać a nie wierzyć w 95 procent do przymusowego. Oni mają tylko 54 procent akcji. Akcje własne spółki nie głosują więc należy zebrać te minimum 6 procent żeby to zablokować. 6 procent z 16 w wolnym obiegu niby nie tak dużo ale przykłady innych spółek pokazują jednak dużo. Nie ma tu nikogo większego żeby się postawił. Właściwie to nie pamiętam przypadku aby taka uchwała nie przeszła na walnym. Wyjątek kci ale tam jest porządna organizacja i porozumienie akcjonariuszy formalne. Mediacap tam fundusz sam zablokował takie coś. A tu? No właśnie tu należy działać a nie tkwić w nieświadomości. Za chwilę dostaniesz ogłoszenie o walnym i tyle nie będzie czasu nawet. I teraz tak oczywiście ktoś to może zaskarżyć przed sądem ta uchwałę ale ciekawe kto?..... Do tego sąd przyklepie raczej po tej cenie wyjście. Generalnie takie sprawy się w sądach toczą ale jeszcze nie są zakończone więc ciężko tutaj coś wyrokowac na przyszłość. Ale sąd to chyba nie jest miła perspektywa. Albo zostać z akcjami poza giełda ale to miłe też nie jest komu sprzedasz sąsiadowi? Będziesz musiał sprzedawać ale tylko im większości owym za ile to zależeć będzie od ich łaski. Poza GPW łatwiej będzie robić dziwne rzeczy z firmą dziwne emisję akcji dziwne pożyczki itd.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROCAD -0,83% 2,40 2022-06-28 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.