Prawda jest mniej wiecej taka :
https://energetyka.wnp.pl/polsce-daleko-do-najbrudniejszej-gospodarki-ue,335415_1_0_1.html
na razie robimy dobra mine do złej gry:
https://energetyka.wnp.pl/cop24-prezydent-andrzej-duda-o-polskich-priorytetach-klimatycznych,335471_1_0_0.html
Ciekawe co z tego bedzie