Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  35,40 zł , zmiana od tamtej pory: -8,47%

Re: Atal wyniki I półrocze 2019 r.

Zgłoś do moderatora
W I półroczu 2019r. przychody Grupy ATAL S.A.wynikały z wartości przekazanych lokali ich finalnym Nabywcom. Spadek przychodów w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego związany jest z cyklicznością produkcji budowlanej i nierównomiernym rozkładem zakończenia prowadzonych budów w ciągu roku obrotowego. Taki rozkład finalizacji projektów budowlanychi tym samym poziomu przychodów był przez Grupę wcześniej planowany i prezentowany wielokrotnie jako potencjał przekazań lokali w poszczególnych kwartałach bieżącego roku. Grupa ATAL S.A. spodziewa się kumulacji wydań mieszkań i lokali usługowych w projektach deweloperskichkończonych wII półroczu 2019r. Spółka ATAL rozpoznała w przychodach za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2019r. liczbę 920 lokali mieszkalnych i usługowych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 52,9tys. m2. Największą liczbę lokali wydano na 2głównych rynkach Spółki, tj. w Warszawie i Wrocławiu. Zarówno zysk operacyjny, jak i zysk netto obniżyły sięw stosunku do I półrocza 2018r. co było m.in. wynikiem specyfiki przekazywanych projektów.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATAL -0,31% 32,40 2020-11-30 13:47:25
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.