Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  37,10 zł , zmiana od tamtej pory: -13,75%

Re: Atal wyniki I półrocze 2019 r.

Zgłoś do moderatora
No tak, mamy raport. Przeczytanie chwilę zajęło. Zrozumienie zajmie jeszcze trochę. Szału nie nie ma. Widać że trochę namieszały zmiany w rachunkowości (mssf 16). To się wyrówna w dłuższym czasie gdy przewiną się zamknięcia kolejnych inwestycji. Niestety moment pojawiania sprzedaży w przychodach w tej deweloperce trochę dezorientuje. Teraz widzimy to zaczynało się sprzedawać rok czy półtora wcześniej a teraz dopiero jest wydawane.
Ciekawe że w przychodach konsensus za drugi kwartał minimalnie różny, reszta już trochę bardziej odjechała.
Trzeba mieć nadzieję że prezes powiedział prawdę że większość wydań na ten rok to IV kwartał i uratujemy dywidendę na przynajmniej poziomie z 2018.
Osobiście obstawiam że wrzesień będzie nerwowy, może zeskoczymy nawet do dołka z początku roku. Ale mimo to liczę na powrót po dobrym końcu roku. Popatrzmy że ostatni miesiąc to prawie 700 000 akcji w obrocie. Na tej spółce to naprawdę sporo. Ktoś jednak brał paczki 100 tys akcji po prawie 35. Znał konsensus i nie liczył chyba że wynik kosmiczny.
Niedawno pisałem że jak spadnie do 28 to pomyślę nad dokupieniem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATAL 3,23% 32,00 2020-12-04 09:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.