Wg. mnie bardzo pozytywne info. Firmy dystrybucyjne branży IT z grubsza działają na zasadzie stałej marży. Czyli np. 8% marży od 1199 USD daje dużo wyższe zyski niż 8% od 999 USD. Oczywiście wyższa cena wpłynie zapewne także trochę na niższy poziom sprzedaży, Pacowałem do niedawna kilka lat w tej branży i zawsze wiekszym problemem był spadek niż wzrost cen.Na wzrostach zarabialiśmy, na spadka nie zawsze.
Dodatkowo Asbis zapewne wykorzysta sytuację zakupu po niższych cenach sprzed podwyżki i sprzedaży do klientów po ich wzroście. Extra spora marża za chwilowe przetrzymanie produktów na magazynie. Już tak ostatnio wykorzystywali sytuację.
Brawo Asbis. Sky is the limit.