Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  31,80 zł , zmiana od tamtej pory: -52,67%

Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy

Zgłoś do moderatora
I tu popełniasz duży logiczny błąd. Masz po odcięciu dywidendy 1700 w akcjach (jak rynek jest efektywny), ale nie masz 1500 w gotówce tylko 1200, bo zapłaciłeś natychmiast podatek od dywidendy. Powtarzam to do znudzenia, dywidenda to fajna rzecz, w normalnych, stabilnych i rosnących biznesach to utwierdza w długofalowych perspektywach. Tu natomiast dywidenda o takiej skali i w tak średnio szczęśliwym momencie (tj. koniec roku gdy się robi strukturyzację podatkową) to trochę problematyczna rzecz. Dlaczego? Bo przecież inwestor, który dostanie dywidendę (pomniejszoną o podatek), będzie chciał zrobić podatkową stratę na koniec roku. Zatem musi sprzedać akcje mając na to tylko 4 dni giełdowe i odkupić. Jeśli saldo sprzedaży i odkupu będzie podobne to ok, ale jeśli ktoś nie odkupi to może się wytworzyć taki dodatkowy nawis podażowy i może być ciekawie.

A co do zysków proszę spójrz w dane finansowe. Zysk operacyjny 2017 = minus 4,2 mln PLN, 2018 = minus 0,2 mln PLN, 2019 = plus 0,6 mln PLN, 9 m 2020 = plus 0,7 mln PLN. Przychody spółki też każdego roku z roku na rok maleją (od 2014 roku każdego roku mniej), dlatego ja w swoich wyliczeniach wartości zawsze kalkulowałem wartość (bez Pep) po aktywach netto (2 PLN), to po prostu więcej raczej nie jest warte.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OPTEAM 0,33% 15,05 2021-07-30 16:41:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.