Forum Jak grać na giełdzie? +Dodaj wątek

Pytanie odnośnie dywidenty/sprzedaży

Zgłoś do moderatora
Cześć wszystkim. Jestem zupełnie nowy w temacie także proszę o wyrozumiałość.
Chciałem się zorientować czy dobrze rozumiem ten temat.
Załóżmy, że kupiłem akcje jakiejś spółki bardzo tanio po pół roku akcje podskoczyły o 100 % także postanowiłem sprzedać akcję. I tu moje pytanie.
Komu ja sprzedaje te akcję?
Czy może być sytuacja, że nie uda mi się sprzedać akcji?
Czy jeżeli spółka przeznacza jakąś kwotę na dywidendę to mogę spodziewać się zysku nawet jeżeli nie sprzedałem akcji?

Pozdrawiam