"Pomysł kapitalny - oddanie możliwość zbierania i handlowania danymi dotyczącymi wszystkich obywateli RP w ręce wybranej grupie osób. Państwo nie może sobie poradzić z handlem danymi informatycznymi np. telefonami, a zamierza sprywatyzować cały system podatkowy."
i przez następne 20 lat kontrolował skutki jego wdrożenia i realizacji.
To już nie jest eksperyment. To jest jawne zaproszenie do wykorzystania tego podmiotu oraz zaprezentowanych przepisów do szantażu i korupcji politycznej o skali niewyobrażalnej dla przeciętnego obywatela.
Ps. Radzę przypomnieć sobie pomysł G. Kołodki - byłego Min. Finansów w sprawie tzw. Deklaracji Majątkowych obywateli i przypomnieć sobie reakcję polityków PO i PIS w tej sprawie. To co w tej chwili jest dobre bo nasze wtedy było złe bo ich.
Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.
Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.
Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.
Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.