Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  27,00 zł , zmiana od tamtej pory: -14,81%

OSTRZEŻENIE !!!!

Zgłoś do moderatora
BEST chce pożyczyć 200 mln zł pod bezsensowne zakupy !
Czyżby planowali PPU jak w Getbacku ???

Jak wygląda kupowanie portfeli za 25% nominału:
Do każdego zakupu trzeba z góry doliczać koszt windykacji, bo pieniążki same nie przyjdą, a ten waha się na poziomie 4-6 %.
Dlatego na dzień dobry trzeba liczyć koszt na poziomie 30% zanim dobierzesz się do zarobku... Do tego dolicz 4-5% odsetek dla obligatariuszy, któe trzeba zapłacić, jeżeli zakup robiony jest z obligacji...

ERC musi więc tu być na poziomie ok. 40% żeby spółka zarobiła sensowne pieniądze.....
Dla porównania układ w Getbacku wyliczony został przy ERC na poziomie 4% ;-)))))

TU BĘDZIE DRAMAT ! ! ! !
dlatego ostrzegam...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BEST 0,00% 23,00 2024-02-22 17:00:00