Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,90 zł , zmiana od tamtej pory: -19,60%

Nie kijem to pałą - test intencji Zbigniewa Jakubasa.

Zgłoś do moderatora
Wartico Invest, podmiot należący do Zbigniewa Jakubasa, kupił w wezwaniu 88.854 akcje ZA Polna.
 link

Teoretycznie można uznać, że wezwanie jest nieudane.
Powstaje pytanie, czy Wartico kupiło od słupów Jakubasa i na NZW w sierpniu Jakubas wraz z FIZANEM będzie posiadał 917.800 akcji, czy że to Jakubas sprzedał akcje posiadane przez FIZAN i na walnym ujawni posiadanie 740.000 akcji.
Ale tylko teoretycznie. Praktycznie Pan Zbigniew Jakubas jest zawsze wygrany.

Jeżeli na Nadzwyczajne Walne nie przyjadą do Warszawy akcjonariusze dysponujący co najmniej 200.000 akcji Polnej i nie dojdzie do zablokowania uchwały o dematerializacji i wycofaniu Spółki z obrotu publicznego (patrz pkt 4 i 6 art 91 ustawy o ofercie publicznej)
https://www.arslege.pl/zniesienie-dematerializacji-akcji/k383/a33255/ 

zastosowany zostanie wariant drugi i zrealizowana zostanie koncepcja skupu akcji własnych ze środków spółki (tu wystarczy zwykła większość głosów) na warunkach zaproponowanych przez Zbigniewa Jakubasa (patrz wniosek Z.J. o skupie akcji na NWZ). W tym wariancie trudno liczyć, że zaproponowane warunki będą korzystne dla akcjonariuszy mniejszościowych.

Będziemy czekać i obserwować jakie są prawdziwe intencje Pana Zbigniewa Jakubasa.
1/ Wyjście ze spółki i pozostawienie spółki oraz akcjonariuszy mniejszościowych bez kapitału.
2/ Wycofanie spółki z obrotu publicznego oraz uzależnienie akcjonariuszy mniejszościowych od decyzji własnych dotyczących dzielenia się zyskiem Spółki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLNA -1,84% 16,00 2017-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.