Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,34 zł , zmiana od tamtej pory: -32,14%

NACJONALIZACJA !

Zgłoś do moderatora
Najbardziej prawdopodobną wg mnie opcją jest to, że BFG lub Państwowy bank przejmie Idea Bank za tą przysłowiową złotówkę, o której słyszeliśmy w nagraniach pomiędzy Szefem KNF, a właścicielem banku Leszkiem Czarneckim. Co zabawne kurator Idea Banku pochodzi z BFG, a w stenogramach dowiadujemy się, że to właśnie Pan Zdzisław Sokal (szef BFG), naciskał na doprowadzanie do sytuacji, w której Getin Bank można by przejąć za przysłowiową złotówkę.
Ciekawie będzie też obserwować w czyje ręce ostatecznie trafi Idea Bank i być może Getin po nacjonalizacji. Na ten moment jest to insynuacja, ale jeśli to co usłyszeliśmy w stenogramach się ziści, politycy lub biznesmeni związani z politykami partii socjalistycznej przejmą te banki rękami BFG czy innego państwowego podmiotu.
Nie sądzę, aby państwowy Bank stał się tym bankiem-narzędziem, który wchłonie Idea Bank, bo jego jakość portfela kredytowego nie wygląda szczególnie ciekawie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDEABANK 1,15% 1,59 2020-12-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.