Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,63 zł , zmiana od tamtej pory: 14,81%

Moody's ENERGA 71 % EBITDA - DYSTRYBUCJA niski profil ryzyka biznesowego

Zgłoś do moderatora
December 13, 2021 -- Moody's
Poniżej podsumowano kluczowe kwestie dotyczące ratingu. Rating emitenta Energa SA (Energa) Baa2 jest wspierany niskim profilem ryzyka biznesowego działalności regulowanej sieci dystrybucyjnej w Polsce (A2), który wniósł około 71% do skonsolidowanej EBITDA spółki w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2021 roku i który jest oparte na stosunkowo dobrze ugruntowanych ramach regulacyjnych. Rating wspierają również umiarkowane wskaźniki lewarowania Energi, wyrażone jako środki z operacji na dług netto, które według Moody's pozostaną w przedziale 24%-30% do 2022 roku.

 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,45% 8,76 2023-11-28 11:10:08
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.