Forum Giełda +Dodaj wątek

MIDAS ----------INFO---------

Zgłoś do moderatora
MIDAS:
Zbycie akcji własnych
(Emitent - PAP - piątek, 7 sierpnia 17:16)

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje biece i okresowe

Raport bieżący nr 74/2009

Narodowy Fundusz Inwestycyjny Midas S.A. ("Fundusz") informuje, że dnia 7 sierpnia 2009 roku Fundusz zbył w transakcji pakietowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 44.000 akcji własnych o wartości nominalnej 0,10 zł każda, po średniej jednostkowej cenie zbycia 13,50 zł. Liczba sprzedanych akcji stanowi 0,07% kapitału zakładowego i daje prawo do 44.000 głosów na walnym zgromadzeniu Funduszu, co stanowi 0,07% głosów na walnym zgromadzeniu.

Przyczyną zbycia akcji było wykonanie Uchwały nr 1/11/2006 roku Zarządu NFI im. E. Kwiatkowskiego (obecnie NFI Midas S.A.) z dnia 8 listopada 2006 roku w związku z podjęciem przez walne zgromadzenie Funduszu w tym samym dniu uchwały o nieumarzaniu 9.759.794 zakupionych w tym celu akcji własnych i, co za tym idzie, przeznaczeniu ich do sprzedaży zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych.

Środki uzyskane ze sprzedaży akcji własnych zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Funduszu.

Po zbyciu w/w akcji Fundusz jest właścicielem 3.576.000 akcji własnych, co stanowi 6,04% kapitału zakładowego i daje prawo do 3.576.000 głosów na walnym zgromadzeniu Funduszu, co stanowi 6,04 % głosów na walnym zgromadzeniu.

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt. 6 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. 2009, Nr 33, poz. 259).



PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2009-08-07 Ariel Kwieciński Pełnomocnik

http://gielda.onet.pl/246,2022514,komunikaty.html


czyli telefonia rusz
Tylko ciekawe kto sobie te pakieciki wziął :)
Konsolidacja dwóch spółek to każdy akcje musi posiadac
Nic poczekamy zobaczymy
Najważniejsze że nie siedzą tylko coś robią
A gwarantuje że panowie R.K. i Z.S.Ż sie dogadają "jak już sie nie dogadali"
I jakiś pakiet akcji trzeba posiadac nie :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MIDAS -1,82% 0,80 2016-05-24 02:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.