Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2 174,00 zł , zmiana od tamtej pory: 9,48%

KONKURS MINI MAX - czerwiec ( II kw. 2018 )

Zgłoś do moderatora
Witam ,
Zapraszam do udziału w  kolejnej edycji Konkursu MINI MAX ( FW20 ).
Podkreślam , że to ZABAWA , zasady są bardzo uproszczone w stosunku do możliwości gry na prawdziwym rachunku  więc uzyskany wynik nie przesądza o tym jak uczestnik radzi sobie w realnych warunkach.  Niemniej mam  nadzieję , że transakcje uczestników konkursu zaprowadzą nas w dłuższym terminie do pożytecznych wniosków i wypracowania przydatnych nawyków.
Trzecia edycja konkursu  to II kwartał 2018 – podajemy  wyniki po każdym miesiącu , ale kwartał rozliczymy narastająco . 
CEL na cały kwartał to wynik : + 60 punktów netto .
Wyniki podajemy w tabelce , którą utworzył i prowadzi Amiki .

Zapraszam serdecznie , życzę powodzenia i dobrej ZABAWY !

ZASADY:
1. Gramy 1 kontraktem ( można mieć tylko 1 otwartą pozycję ) , depo 3500 (samo odnawialne - w razie straty uzupełnia się samo ) 
2. CEL - podwojenie kapitału , czyli uzyskanie w roku 100 % zysku , czyli (dla uproszczenia) 200 punktów rocznie , czyli 20 punktów miesięcznie , aby gracz miał w tej "normie" 2 miesiące wolne od gry . 
3. Każdy uczestnik może w miesiącu kalendarzowym wykonać maksymalnie 6 transakcji .
4. Transakcje muszą być zgłaszane z wyprzedzeniem w stosunku do realnie biegnących notowań .
5. Transakcje zgłoszone w czasie tej samej minuty , co notowania rzeczywiste ( w tym SL ) uznajemy za zrealizowane .
6. Zasadniczo dążymy do powtarzalnych wyników w celu ( 20 punktów netto w miesiącu ) ale rozliczamy je narastająco , więc nawet jeśli w danym miesiącu nie będzie żadnej transakcji albo nawet strata - można to nadrobić w następnych .
 
OTWIERANIE POZYCJI
7. Zgłaszamy w takiej formie jak w normalnych zleceniach , czyli operujemy K=kupno , S=sprzedaż a z kolejności otwarcia i zamknięcia pozycji wyniknie czy to pozycja krótka czy długa .
8. Uczestnik otwierając transakcję może zgłosić SL ( dowolny i nie trzeba tego robić od razu - byle z wyprzedzeniem w stosunku do notowań ) .
9. Zgłoszonego zlecenia SL  NIE można modyfikować .
10. Każde zlecenie otwarcia pozycji można anulować ALE jest to równoznaczne z wykorzystaniem 1 transakcji.
11. Każde zlecenie otwarcia pozycji można modyfikować ALE jest to równoznaczne z anulowaniem transakcji i równoczesnym zleceniem otwarcia nowej pozycji ( kolejnej transakcji ) .
12. Niezrealizowane zlecenie otwarcia pozycji traci ważność na koniec sesji i jest równoznaczne z wykorzystaniem 1 transakcji .
 
ZAMYKANIE  POZYCJI 
13. Otwartą pozycję trzeba zamknąć aby otworzyć następną.
14. Zlecenie zamknięcia pozycji można złożyć w dowolnym czasie ( oczywiście z wyprzedzeniem w stosunku do notowań ).
15. Zlecenie zamknięcia pozycji ( w tym TP ) można 1 raz zmodyfikować ;  zlecenie zamknięcia pozycji ( TP ) MOŻNA ANULOWAĆ co jest równe wykorzystaniu 1 dostępnej modyfikacji dla zlecenia zamknięcia , jednocześnie Amiki oznaczy jakoś uczestnikowi pole TP ( np. kolorem ). Natomiast uczestnik musi dać nowe zlecenie zamknięcia  najpóźniej do końca miesiąca lub wygaśnięcia serii ( zależnie co wypada wcześniej ) w przeciwnym razie pozycja zostanie zamknięta i rozliczona po ostatnim kursie miesiąca lub serii.SL - nie można modyfikować . 
16. Otwarta pozycja , która nie została zamknięta ( w tym wskutek SL ) lub zrolowana na następny miesiąc , zostanie zamknięta i rozliczona przy wygasaniu danej serii kontraktów . 
17. Wynik każdej transakcji pomniejszamy o 1 pkt ( prowizja ) .

PRZYPADKI SZCZEGÓLNE
18. Można złożyć zlecenie otwarcia pozycji w formie widełek np. K 2400 + S 2450 o ile w chwili zlecenia  rzeczywiste notowania są pośrodku ( tj np. 2420 ) , która wartość wystąpi jako pierwsza – taka pozycja zostanie otwarta a druga „strona” widełek ulega unieważnieniu , NIE staje się automatycznie zleceniem TP . 
19. Można zgłosić po 17.00 np. o 17.04 zlecenie pojedyncze lub podwójne ( odwrócenia pozycji  tj. 2S lub 2L ) po cenie ustalonej na fix  ALE UWAGA - jeśli w notowaniach rzeczywistych od godz. 17.04.00 do zamknięcia NIE będzie już żadnej transakcji -  wówczas zlecenie zamknięcia  ( 1 ) przechodzi na dalsze sesje a jednoczesne zlecenie otwarcia nowej pozycji ( drugie - przy podwójnym )to utrata kolejnej transakcji ( wyjątkowo przed zamknięciem bieżącej – taki przypadek szczególny ).
20. Zasadniczo można składać  zlecenia PKC na otwarcie lub zamknięcie . Dla zleceń w toku sesji odbiegających od aktualnego kursu w realu ( w rodzaju PKC ) , przyjmujemy zasadę : dla zleceń S niższych niż pojawią się w realu będzie brany najniższy kurs w minucie zlecenia a dla zleceń L wyższych - najwyższy w realu w minucie zlecenia.
21.  Inne przypadki nietypowe – będą rozstrzygane jak się pojawią i dopisywane do tej listy .
22. Staramy się rozliczać transakcje zgodnie z regulaminem i notowaniami rzeczywistymi – ale mogą zdarzyć się pomyłki lub błędy – prosimy uczestników o ich zgłaszanie jak najszybciej .
Gdyby ktoś , mimo wyjaśnień niezgodności na wątku ,nie zgadzał się jednak z rozliczeniem – prosimy przedstawić na dowód kopię lub link do notowań w czasie rzeczywistym gdzie można sprawdzić datę , dokładny czas ( co do sekundy ) i kurs .
23. Czasem , w nietypowych przypadkach , uczestnicy Konkursu muszą zaakceptować doraźne rozstrzygnięcia „jury” tj. Amiki i moje ( lub innych kolegów, którzy być może dołączą do "jury" ) – bo nie możemy utknąć .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 0,63% 2 380,00 2019-01-18 17:04:58
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl