https://biznes.interia.pl/gieldy/raporty-ebi/news-softblue-sa-15-2024-informacje-udzielone-akcjonariuszowi-poz,nId,7643928
Dotyczy SOFTBLUE, ale podobne rzeczy wyprawiają się i tu.
Może kiedyś zakończy się to podobnie
"(...) Emitent dostrzegł, że w przestrzeni publicznej, w szczególności na forach internetowych i biznesowych ukazują się informacje dotyczące agresji i negatywnych opinii o Spółce. Pierwsze działania w tym zakresie Emitent podjął już ok. 3 lata temu, poprzez m.in. monitorowanie zamieszczanych treści oraz zgłaszanie naruszeń moderatorom forów internetowych. Spółka, ustaliła, że zdecydowana większość negatywnych wpisów publikowana jest przez jedną konkretną osobę, o ustalonej przez Spółkę tożsamości, natomiast stosowane są różne nicki (nazwy) użytkowników (w tym różne nr IP), co ma wywołać wrażenie, że wielu inwestorów jest zaniepokojonych sytuacją w Spółce, podczas gdy treści umieszczane są przez jedną lub niewiele osób (tworzenie sztucznej aktywności na forach internetowych). Ze względu na znaczną ilość pomawiających wpisów ich charakter oraz uporczywość ich publikacji, Emitent podjął decyzję o złożeniu do organów ścigania zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie zostało złożone na początku 2023 r., a obecnie sprawa jest na końcowym etapie postępowania przygotowawczego. (...)"