Forum Giełda +Dodaj wątek

INFO--TAKA PRAWDA..

Zgłoś do moderatora
Znany polskim inwestorom amerykański fundusz GEM może grać na krótko akcjami firm, którym obiecał finansowanie,... GEM ma podpisane umowy na obejmowanie nowych akcji z Biotonem, Centrozapem i Petrolinvestem.
GEM podpisuje dwie umowy - 1 ze spółką, a 2 z właścicielem (głównym akcjonariuszem) bądź właścicielami firmy. Pierwsza umowa dotyczy objęcia warrantów subskrypcyjnych, dających prawo do nowych akcji. Cena zakupu nowych walorów jest o ok. 10 proc. niższa niż kurs na giełdzie.
Druga umowa dotyczy pożyczki akcji od udziałowca lub udziałowców. Fundusz pożycza, jako zabezpieczenie transakcji objęcia nowej emisji akcji, tyle samo walorów ile obiecano mu sprzedać przy podwyższeniu kapitału.
Z informacji wynika, że GEM może sprzedawać pożyczone papiery, a pieniądze wykorzystywać na zakup akcji nowej emisji, oferowanych mu po niższej od rynkowej cenie. Właśnie te akcje są potem oddawane udziałowcom. GEM zarabia, oprócz prowizji, na różnicy w cenach. Właściciele spółek muszą za jego pomoc zapłacić rozwodnieniem kapitału i spadkiem swych udziałów, Taka jest prawda.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE-PDA 3,09% 10,00 2022-06-03 09:25:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.