Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,95 zł , zmiana od tamtej pory: -85,45%

Grupa AWBUD – stabilne wyniki w I półroczu 2016 r.

Zgłoś do moderatora
Szanowni Państwo,
Grupa AWBUD, wyspecjalizowana grupa budowlana notowana na GPW
w Warszawie, wypracowała 122,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w I półroczu 2016 r. – oznacza to wzrost na poziomie 17% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej (EBIT) w I półroczu 2016 r. wyniósł 2 mln zł, a skonsolidowana EBITDA – 3,1 mln zł. Grupa kontynuuje budowę silnego portfela zamówień – AWBUD planuje zwiększać udziały w rynku m.in. dzięki szerszemu dostępowi do produktów umożliwiających finansowanie kolejnych inwestycji.
 
Grupa AWBUD w I półroczu 2016 roku – kluczowe wydarzenia:
 
·      AWBUD podpisał umowy z Raiffeisen Bank Polska, dzięki czemu uzyskał dostęp do szerokiej gamy produktów bankowych. W połączeniu z limitami gwarancyjnymi od towarzystw ubezpieczeniowych oraz usługami faktoringowymi, Grupa zwiększyła w 2016 roku możliwości zabezpieczeń kontraktów o 26 mln zł.
·      Umowa z Grupą Maspex o wartości 24,9 mln zł na wykonanie hali produkcyjno-magazynowej oraz kompletnego zaplecza technicznego Centrum innowacji, badań i rozwoju dla TYMBARK-MWS. 
·      Umowa na realizację II etapu przebudowy zakładu Eberspächer o wartości 28,8 mln zł.
·      W wyniku transakcji pakietowych na akcjach spółki uległa zmianie struktura akcjonariatu AWBUD S.A. Fundusze inwestycyjne zarządzanie przez Noble Funds TFI oraz ALTUS TFI przekroczyły próg 5% ogólnej liczby głosów w AWBUD S.A.
·      Do składu Rady Nadzorczej AWBUD S.A. został powołany Paweł Czupryna ­– były pracownik instytucji finansowych w Londynie i Warszawie oraz doradca Prezesa Zarządu GPW w Warszawie odpowiedzialny za projekty strategiczne (M&A).
·      Rada Nadzorcza spółki AWBUD z dniem 1 lipca 2016 r. powołała Wojciecha Kosińskiego do składu Zarządu Spółki na okres trzyletniej kadencji.
 
Więcej informacji znajduje się w Raporcie okresowym.
 
Pozdrawiamy
Zespół Relacji Inwestorskich
AWBUD S.A.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD -4,00% 0,72 2020-03-27 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.