Forum Giełda +Dodaj wątek

Grajewo: Zyski poszybowały !!!!

Zgłoś do moderatora
Grajewo: Zyski poszybowały !!!
Producent płyt meblowych i oklein w ostatnim kwartale ubiegłego roku zarobił na czysto 31 mln zł.

Zysk operacyjny spółki zwiększył się o ponad 63 proc., do 39,6 mln zł, przy przychodach wynoszących 383 mln zł, czyli zbliżonych do ubiegłorocznego poziomu.
Spółka podała, że dynamika wzrostu wartości produkcji sprzedanej mebli, w skali kwartału, przekroczyła rok do roku poziom 8 proc. - Wzrost ten stymulowany był w głównej mierze dynamicznym rozwojem eksportu. Popyt krajowy pozostał na stabilnym poziomie. Przychody ze sprzedaży z działalności kontynuowanej w czwartym kwartale 2013 r. pozostały na zbliżonym poziomie w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Jest to wynikiem wyższych wolumenów sprzedaży, zmiany mixu produktowego przy niższych poziomach cenowych. Wyraźnej poprawie uległa rentowność sprzedaży, do czego walnie przyczynił się spadek cen surowców i energii – poinformował prezes spółki Wojciech Gątkiewicz.
W całym 2013 roku Grajewo wypracowało 69,4 mln zł zysku netto – ponad czterokrotnie więcej niż wynik uzyskany w 2012 roku. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 1,46 mld zł i były na podobnym poziomie jak w 2012 roku.
  • Grajewo: Zyski poszybowały !!!! Autor: ~BYK

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PFLEIDER -0,38% 26,20 2019-09-13 11:06:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.