Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,40 zł , zmiana od tamtej pory: 37,19%

ENERGA budowa farmy 65 MW docelowo 150 MW w gminie Przykona

Zgłoś do moderatora
Grupa Energa z pozwoleniem na budowę dużej farmy fotowoltaicznej

Energa Green Development, spółka zależna Energi z grupy Orlen, uzyskała niedawno warunki przyłączenia do sieci oraz pozwolenie na budowę dla pierwszego etapu inwestycji budowy farmy fotowoltaicznej PV Mitra w gminie Przykona. W pierwszym etapie inwestycji  powstanie farma o mocy około 65 MW, zajmującą powierzchnię około 53 ha.

PV Mitra to największy obecnie projekt fotowoltaiczny realizowany przez grupę Orlen.

Finalny cel tego projektu , jak wynika z raportu Energi za 2021 rok, to oddanie do eksploatacji instalacji fotowoltaicznej składającej się z zespołu elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej około 100 MW.

Rozbudowa portfolio OZE jest realizacją założeń Strategicznego Planu Rozwoju Grupy Energa do 2030 roku i Strategii Orlen 2030, która zakłada wzrost mocy zainstalowanej w źródłach odnawialnych do ponad 2,5 GW do końca dekady.

OZE rosną na terenach po kopalni 
Oprócz PV Mitra, Energa realizuje obecnie sześć inwestycji fotowoltaicznych o łącznej docelowej mocy około 25 MW.

PV Mitra to trzecia farma fotowoltaiczna i czwarta instalacja OZE, która wzniesiona zostanie na zrekultywowanym terenie po kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Adamów.

Na tym terenie od lipca 2020 roku w eksploatacji jest już Farma Wiatrowa Przykona o mocy zainstalowanej 31,05 MW, a w 2022 roku planowane jest rozpoczęcie produkcji energii elektrycznej w dwóch farmach fotowoltaicznych – PV Gryf o mocy około 20 MW i PV Przykona o mocy około 1 MW.

Na gruntach należących do Energi w gminie Przykona powstać mogą instalacje OZE o łącznej mocy 160 MW.

link do źródła informacji z poprzedniego wpisu
https://www.wnp.pl/energetyka/grupa-orlen-z-pozwoleniem-na-budowe-duzej-farmy-fotowoltaicznej,564982.html

https://globenergia.pl/inwestycja-za-inwestycja-jak-orlen-realizuje-strategie-neutralnosci-emisyjnej/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA 0,00% 8,78 2023-11-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.