Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,60 zł , zmiana od tamtej pory: 71,97%

ENERGA ostatni etap montażu paneli farma fotowoltaiczna Wielbark 62 MW

Zgłoś do moderatora
W nawiązaniu do poprzedniego mojego wpisu w tym wątku 20 października 2021 Energa zaprosiła dziennikarzy na wizytę studyjną na instalację fotowoltaiczną w Wielbarku. Ma osiągnąć moc 62 MW i zająć 119 hektary
Wtedy tam było ściernisko, a już jest trzecia największa z farm słonecznych w Polsce o czym informowałem w poprzednim moim wpisie w tym wątku powielając informacje prasową spółki ENERGA -warto również przeczytać o innych inwestycjach spółki ENERGA -choćby na zrekultywowanych terenach po kopalniach węgla brunatnego kupionych od ZEPAKa

– W chwili obecnej w ramach strategii Orlen 2030 planujemy do 2030 roku rozwinąć nasze OZE do mocy 2,5 GW z 0,5 GW.– powiedział główny specjalista Energi do spraw regulacji i rozwoju Jan Karasowski.

– Energa OZE jest operatorem największego i najnowocześniejszego magazynu energii o mocy 6 MW. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie farmy wiatrowej. Takie połączenie pozwala nam równoważyć źródła odnawialne, które potrafią być niestabilne – tłumaczył Rogala. Przypomniał, że magazyny energii pozwalają też sterować częstotliwością sieci przesyłowej, można nimi sterować zdalnie przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

cytaty z https://biznesalert.pl/tu-na-razie-jest-sciernisko-ale-bedzie-trzecia-najwieksza-farm-slonecznych-w-polsce/

Wspomniany największy w Polsce, hybrydowy magazyn energii (ang. Battery Energy Storage System) składa się z dwóch zespołów baterii: kwasowo-ołowiowych oraz litowo-jonowych, zainstalowanych na powierzchni 1200 m kw. Jego moc ma osiągnąć 6 MW, a pojemność 27 MWh.Budowa magazynu to część polsko-japońskiego projektu, w którym bierze udział Grupa Energa Nie jest to pierwsze innowacyjne rozwiązaniem w zakresie magazynowania energii, którym Grupa Energa może się pochwalić. W 2016 roku zbudowano już magazyn o mocy 0,75 MW i pojemności 1,5 MWh w okolicach Pucka. Choć należy zaznaczyć że wspomniany magazyn w Bystrej jest 18 razy większy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -4,62% 11,35 2024-02-22 16:24:16
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.