Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,45 zł , zmiana od tamtej pory: 8,97%

Dziwne terminy: wezwanie, a NWZ ?!?!

Zgłoś do moderatora
Czy ktoś potwierdzi, że dobrze myślę ?!?!

Wezwanie kończy się z dniem 9 lutego, a Walne w sprawie wycofania spółki z obrotu jest 21 stycznia.
Czyli już 22 stycznia będziemy wiedzieć, czy uchwała o wycofaniu spółki z obrotu została podjęta, czy nie.
Rozumując logicznie należałoby czekać z podjęciem decyzji, czy odpowiedzieć na wezwanie do dnia 22 stycznia.
Jeżeli uchwała przejdzie, nie będzie do niej sprzeciwów, to jest duże zagrożenie, że spółka opuści parkiet ( potrzebna już tylko zgoda KNF). Jeżeli jednak uchwała nie zyska 90 % głosów za obecnych na Walnym, to przepada, gra z Włochami o wyższą cenę toczy się nadal i wtedy można się zastanawiać, czy oddać Włochom akcje w wezwaniu.

Ryzyko jest takie, że Włosi już nie muszą robić kolejnego wezwania tylko mogą co miesiąc zwoływać NWZA z uchwała o wycofaniu spółki licząc na to, że któregoś razu mniejszościowi jednak zawiodą i nie nazbierają 10 % obecnych na Walnym żeby zablokować uchwalę. Wtedy pozamiatane. Wszystko zależy od wielu mniejszościowych. A stare przysłowie mówi, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Trzeba być czujnym. Dość trudny orzech do zgryzienia . Pozdr.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GIGROUP 3,27% 1,58 2022-05-16 16:44:01
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.