Forum Giełda +Dodaj wątek

Dywidenda - wątpliwości...

Zgłoś do moderatora
Akcje trzeba mieć najpozniej 2 maja - ostatnie notowanie bez dywidendy. Czyli, że sprzedać można by już już 4 maja (bo 3-go nie ma sesji), natomiast 5 maja jest dniem ustalenia prawa do dywidendy. 3 dni "zapasu" są dla KDPW, który rejestruje transakcje (ale dziwne trochę bo 3 maja jest dniem wolnym i nie powinien się liczyć?)

dla jasności źródła:

http://www.stockwatch.pl/dywidendy/ (posortować wg stopy malejąco , zywiec drugi od góry )
http://bossa.pl/edukacja/dywidenda/

Z kolei Żywiec podał w komunikacie "Uprawnionymi do dywidendy będą akcjonariusze Spółki będący właścicielami akcji w dniu 5 maja 2011 roku" i nic o 2 maja . Dziwne, albo nieprecyzyjne sformułowanie. Może ktoś to wyjaśni?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZYWIEC -0,21% 482,00 2021-10-20 16:15:33