Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  73,60 zł , zmiana od tamtej pory: 16,58%

Dywidenda będzie a jaka to zależy od I kw 2019 roku .

Zgłoś do moderatora
Ja się spodziewam między 1-2 zł na więcej nie ma co liczyć ale w długim terminie spokojnie na 10 zł mogą wrócić ja nie widzę powodu by Grupa Azoty nie chciała dywidendy a zarząd jej nie rekomendował zresztą rynek nawozów znalazł się w trudnej - bardzo trudnej sytuacji i teraz widać kto w grupie jest najsilniejszy Puławy po 3 kw mają 60 mln zł zysku a cała grupa azoty ok 20 mln zł. A co do elektrowni węglowej to na pewno ją wolę od gazowej niższe ryzyko. A co do ceny na pewno Puławy są warte ok 90-100 zł na akcje na chwilę obecną ale ktoś postanowił to trzymać to niech sobie trzyma tutaj może PEKAO ( też mam w portfelu) już nie da rady. - tak dla informacji PEKAO charakteryzuje się najniższym poziomem ryzyka w Polskim sektorze bankowym dlaczego bo grom portfela stanowią kredyty korporacyjne a nie konsumpcyjne stabilna od lat dywidenda wysokie kapitały własne nie pisze po to by namawiać bo co nawet jakbyście weszli tam 1 mln zł to to jest tam kropla w morzu tylko informuje czy ewentualnie fajnie się zainteresować. Kolejna fajną pozycją jest GPW ( nie ma długiej historii) ale jest to jedna z najlepszych spółek na GPW a jak takie spółki się zachowują wystarczy spojrzeć na Deustche Borse.A dla tych co się już bardziej znają na rzeczy polecam Amica - to jest najlepsza spółka na GPW to wszystko nie znaczy że Puławy są złe tylko że Puławy to biznes bardzo cykliczny na pewno warto mieć Puławy w portfelu bo z chemicznych spółek to Puławy są najlepsze tylko że jeszcze raz zaznaczę to biznes bardzo cykliczny więc by nie powodować zbytnich wahań portfela trzeba dobrać odpowiednią pozycję bo nawozy będą rolnikom potrzebne za rok jak i za 300 lat a Puławy dają radę to silna spółka bardzo konkurencyjna więc trzymać i dostawać dywidendy rok w rok.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY -1,38% 85,80 2021-09-17 16:42:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.