Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,74 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Brak sprawozdań finansowych

Zgłoś do moderatora
Brak sprawozdań finansowych jest naruszeniem obowiązków informacyjnych. Jako akcjonariusze możemy spróbować coś z tym zrobić.
Poniżej przykładowa treść zawiadomienia i link do formularza na stronie KNF:
"Chciałem zgłosić brak publikacji raportów okresowych przez zarząd spółki Mediatel (MTL). W dniu 7 luty 2019 spółka opublikowała harmonogram przekazywania raportów:
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,407088
Zgodnie z harmonogramem terminy publikacji raportów miały być następujące:
Skonsolidowane raporty kwartalne:
- za III kwartał 2018 roku – 30 kwietnia 2019 roku,
- za I kwartał 2019 roku - 30 maja 2019 roku,
- za III kwartał 2019 roku - 29 listopada 2019 roku,
Skonsolidowane raporty półroczne:
- za I półrocze 2018 roku – 30 kwietnia 2019 roku,
- za I półrocze 2019 roku – 30 września 2019 roku,
Raport roczny i skonsolidowany raport roczny za 2018 rok – 30 kwietnia 2019 roku.

Niestety na dzień 14 lipca 2019 roku ostatnim opublikowanym raportem jest raport za pierwszy kwartał 2018 roku, który został opublikowany w dniu 5 listopada 2018 roku.
http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/company/406,2018,0,0,1
Zarząd spółki Mediatel nie publikuje żadnych wyjaśnień na temat braku raportów.

Zwracam uwagę, że prezesem zarządu Mediatel S.A. jest Pan Paweł Paluchowski, który pełni również funkcję prezesa zarządu Hawe S.A. Jest to o tyle istotne, że wcześniej problem braku publikacji raportów okresowych dotyczył spółki Hawe S.A. Kary nakładane zarówno na samą spółkę jak i na osobę prezesa nie przyniosły oczekiwanego efektu w przypadku spółki Hawe S.A.

Dodam również, że nakładanie kar finansowych na spółkę jak i zawieszanie notowań jest pośrednio wtórnym karaniem samych akcjonariuszy, którzy w tej sytuacji nie zawinili, a którzy sami są pokrzywdzeni przez brak dostępu do informacji na temat sytuacji finansowej spółki Mediatel.

Na przykładzie Hawe S.A. widzimy, że wcześniejsze kary okazały się niewystarczające, a ta sama osoba ponownie narusza obowiązek informowania akcjonariuszy tym razem jako prezes zarządu Mediatel S.A., pokazując w ten sposób swoją arogancję wobec działań KNF.

W związku z powyższym chciałem zapytać jakie prywatne konsekwencje wobec osoby odpowiedzialnej za tą sytuację zamierza wyciągnąć KNF? Proszę jednocześnie o nie karanie samej spółki, gdyż jest to szkodliwe dla akcjonariuszy.
"
Link do formularza:
https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/formularze_zgloszeniowe/skarga_na_spolke_publiczna?articleId=26378&p_id=18

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MEDIATEL 0,00% 0,74 2017-09-26 09:31:31
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.