Udział OZE w 2030 roku ma wynieść conajmniej 30 % i jest dużo wyższy od proponowanego 27% energia ma być produkowana głównie przez solary i wiatraki do tego jeszcze bos podpisał program czyste powietrze w ramach którego przewiduje się inwestycje rzędu 100 mld zl