Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,40 zł , zmiana od tamtej pory: 54,73%

39 % mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE

Zgłoś do moderatora
jak lużne jest podejście do matematyki,świadczy również fakt,że pomimo przejęcia 90% Energii,metodologia raportowania powinna być identyczna,w raporcie Orlenu, Energa zarobiła na "czysto" za 21'-1,256 mld,a w raporcie Energii 0.968 mld,niby też dużo,ale to 30% różnicy,w styczniowej prognozie było mimo zimowego zaskoczenia zużyciem prądu(widocznie zima zaskakuje nie tylko drogowców)+68 mln,to w finalnym raporcie w czwartym kwartale wykazali 8 mln straty.Odnosnie ostatniego komunikatu o rozliczeniu Ostrołęki c,to nadal jest ok 500 mln straty na spółkę,a moim zdaniem na placu budowy tego zainwestowanego miliarda nie widać i nadal powinniśmy się domagać szczegółowego rozliczenia np.jak został rozliczony kocioł za 100 mln $ i inne zamówione wcześniej urządzenia.Wyobrażam sobie sytuację,że nam tutaj opowiadają jak obniżyli ostateczne koszty/rozliczenia z GE,a tymczasem GE sprzeda kocioł, inne zamówione komponenty węglowej Ostrołęki gdzieś w świecie,przecież elektrownie węglowe się buduje w setkach sztuk rocznie

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -3,78% 11,45 2024-02-22 15:14:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.