Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,34 zł , zmiana od tamtej pory: 56,68%

39 % mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE

Zgłoś do moderatora
Publikacja: 03.02.2022 Wicedyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Andrzej Kaźmierski powiedział, że proces legislacyjny projektu nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych powinien zakończyć się w drugim kwartale 2022 r. Ustawa ma zliberalizować tzw. zasadę 10H, która mówi, że elektrownia wiatrowa nie może być zbudowana w odległości mniejszej niż 10-krotna wysokość turbiny wraz z uniesionymi łopatami od zabudowań mieszkalnych. Na odblokowanie ustawy czekają firmy. Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen, powiedział, że Orlenowi zależy na odmrożeniu możliwości inwestycji w lądową energetykę wiatrową, bo wpisuje się w realizowaną strategię. – Poza rozwijanymi wielkoskalowymi projektami morskich farm wiatrowych Grupa Orlen posiada także moce zainstalowane w farmach lądowych. Jesteśmy zainteresowani zarówno nabywaniem tego typu projektów przez akwizycje, jak i rozwojem posiadanych już aktywów – powiedział „Parkietowi" Dybowski

https://www.parkiet.com/Energetyka/302039968-Branza-czeka-na-liberalizacje-wiatru-Ta-mozliwa-jest-w-tym-roku.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA 0,44% 11,50 2024-02-23 11:57:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.