realność przewidywania nie może iść w kierunku sprzedaży u innych domu i przelania całości kasy w ZWG. Po połączeniu będzie ok. 64,5 mln akcji. Zysk za 2014 r - max 15 mln (oby ) zysk na akcję - 0,23 zl Przy P/E = 10 to kurs 2,3 zl . Firma może byłaby warta ok. 200 mln zł rynkowo i przy kursie 3,1 zł , ale już P/BV >2,2 ..... a do ceny 4,5zł zabraknie węgla ...........
Czas ZWG już minął i zaklinanie tego nie zmieni. Sztucznie napompowali kurs pod przejecie Bumechu. Zanim tam wyprostują finanse to trochę czasu upłynie. Do tego czasu kiszenie, kiszenie.....Grubas zamilkł, bo cóż ma powiedzieć? Już nikt jego słów nie weźmie na poważnie. To był typowy przykład, jak wy....chać leszcza. A przejęcia i młyn to majstersztyk łgarstwa. Olać tę spółkę i niech się stacza śmieć razem z Grubym. Obroty jak w warzywniaku, a Gruby pie...ił o miliardowej kapitalizacji.....jak można było uwierzyć w te bzdury. Może jeszcze los mu odpłaci, oszustowi, których na GPW niestety nie brakuje. Sam straciłem tu trochę grosza, ale nauka nie pójdzie w las.
Po pierwsze technika - leżymy na dnie dna, nie chcemy już od 2 miechów lecieć niżej, na podstawowych wskaźnikach pozytywne dywergencje (AD na rekordach, RSI i MACD zakręcają w górę
Po drugie - zbliżają się wynki za III kwartał ( a tu nie ma co liczyc na niespodzianki tylko nudne plus 50-10- procent wyżej niż rok temu)
Po - trzecie czas pracuje na nasza korzyść - KNF po 20 września i wreszcie powinno to połączenie ruszać
Po czwarte - Bumech też leży już na dnie i nie chce spadać
Po piatę hossa się rozkręca i tu zajrzy, tym bardziej że mamy naprawdę rekordowo dobre wyniki i wskaźniki w stosunku do aktualnej ceny.
Przypominam jeszcze 2 aktualne rekomendacje Kaliwoody i Investorsów - odpowiednio ponad 12 zł i 10 zł. 2 kwartały tylko potwierdziły świetną kondycję i wyniki spółki nawet ponad rekomendacje. Trzyma nas sztucznie grubas pod połączenie, ale już długo nie potrzyma...
Bumech może nie jest zyskowny, ale też strat w rozliczeniu rocznym nie przynosi, a przychody ładnie mu rosną (ma ładne przepływy operacyjne), a kapitalizacja na poziomie 16 mln zł czyli tyle co 2 zepsute kombajny, których przecież kilkanaście wypożycza, albo tyle co działka na której mają swe nieruchomości - chyba jasno świadczy gdzie jest kurs, a my przez to ich dołowanie nie możemy ruszyć.
Uwzględniając skalę dzialania i zadłużenie Bumechu jest w stosunku do Kopexu ok sto razy tańszy (kapitalizacja 1, 7 mld do 17 mln), rozsądnie powinien być tańszy ok 10 - 20 razy czyli kapitalizacja Bumechu powinna wynosić od 60 -170 mln zł
Aktualna c/z w ZWG poniżej 10 (a wedle przypuszczalnych zysków za 2014 tj. w granicach 20 mln netto to c/z 5) w sytuacji gdy "standardowo tu chodziliśmy w cenie c/z 30-40, a w porywach i 50 dochodziło.
Ale to masakrycznie się zachowuje, dlaczego zarząd nie wypowiada się nt. tak niskiego kursu? Czyżbyśmy o czymś nie wiedzieli. Jak rosło, to Sutkowski był aktywny, a teraz ciszaaaaaaa.......gdzie to się zatrzyma?
No sam sobie odpowiedziałeś. NIE CHCĄ jeszcze wzrostu, wiedzą że jak zacznie rosnąć to zatrzymać się może na 10 w jednym ruchu. Więc trzymają. KNF w przyszłym tygodniu...