• MIDAS ----------INFO--------- Autor: gaotu [89.74.217.*]
    MIDAS:
    Zbycie akcji własnych
    (Emitent - PAP - piątek, 7 sierpnia 17:16)

    Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje biece i okresowe

    Raport bieżący nr 74/2009

    Narodowy Fundusz Inwestycyjny Midas S.A. ("Fundusz") informuje, że dnia 7 sierpnia 2009 roku Fundusz zbył w transakcji pakietowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 44.000 akcji własnych o wartości nominalnej 0,10 zł każda, po średniej jednostkowej cenie zbycia 13,50 zł. Liczba sprzedanych akcji stanowi 0,07% kapitału zakładowego i daje prawo do 44.000 głosów na walnym zgromadzeniu Funduszu, co stanowi 0,07% głosów na walnym zgromadzeniu.

    Przyczyną zbycia akcji było wykonanie Uchwały nr 1/11/2006 roku Zarządu NFI im. E. Kwiatkowskiego (obecnie NFI Midas S.A.) z dnia 8 listopada 2006 roku w związku z podjęciem przez walne zgromadzenie Funduszu w tym samym dniu uchwały o nieumarzaniu 9.759.794 zakupionych w tym celu akcji własnych i, co za tym idzie, przeznaczeniu ich do sprzedaży zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych.

    Środki uzyskane ze sprzedaży akcji własnych zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Funduszu.

    Po zbyciu w/w akcji Fundusz jest właścicielem 3.576.000 akcji własnych, co stanowi 6,04% kapitału zakładowego i daje prawo do 3.576.000 głosów na walnym zgromadzeniu Funduszu, co stanowi 6,04 % głosów na walnym zgromadzeniu.

    Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt. 6 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. 2009, Nr 33, poz. 259).



    PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
    Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
    2009-08-07 Ariel Kwieciński Pełnomocnik

    http://gielda.onet.pl/246,2022514,komunikaty.html


    czyli telefonia rusz
    Tylko ciekawe kto sobie te pakieciki wziął :)
    Konsolidacja dwóch spółek to każdy akcje musi posiadac
    Nic poczekamy zobaczymy
    Najważniejsze że nie siedzą tylko coś robią
    A gwarantuje że panowie R.K. i Z.S.Ż sie dogadają "jak już sie nie dogadali"
    I jakiś pakiet akcji trzeba posiadac nie :)

  • Re: MIDAS ----------INFO--------- Autor: ~ferdynand [89.204.205.*]
    Gaotu,

    W woli ścisłości, Midas jest funduszem inwestycyjnym, który inwestuje pozyskane środki przede wszystkim w firmy ze stajni don Romano. W chwili obecnej, na pierwszym miejscu jest Centernet ze względu na nowe przedsięwzięcie i uwagę inwestorów. Ale zapewne Midas posiada gdzieniegdzie poniżej 5% udziałów w innych pozostałych spółkach don Romano a przyznasz chyba, że p. Zygmunt tym z pewnością nie jest już zainteresowany. Jego uwaga może być zwrócona tylko i wyłącznie na Centernet, więc pisanie o wymianie akcji Midasa jest dużym nadużyciem.

    Sam doskonale wiesz o wymianie krzyżowej akcji i zależnościach z tego płynących, przykłady można by mnożyć.

    Po prostu poczekajmy na rozwój wydarzeń spokojnie.

    Pozdrawiam.
  • Re: MIDAS ----------INFO--------- Autor: ~Analityk78 [80.238.64.*]
    co ty bredzisz?? midas musiał by poinformować ze względu na Pana Romana o zakupie akcji innych spółek nie ważne jaki pakiet
  • Re: MIDAS ----------INFO--------- Autor: ~ferdynand [89.204.200.*]
    taaaa..
[x]
MIDAS -1,82% 0,80 2016-05-24 02:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.