• Wynik Q2 prognoza Autor: mac41 [109.206.198.*]
    Na wynik wpłyną 3 główne czynniki:
    - liczba aktywnych klientów
    - aktywność klientów
    - wielkość depozytów

    W Q1->Q2 2023 mieliśmy spadek zmienności na rynkach, 5% spadek liczby klientów aktywnych i 30% spadek depozytów.

    W Q2 2024 mamy niewielki wzrost zmienności, za to dużo ciekawych wydarzeń rynkowych w tym ruchy na NASDAQ i Krypto, Cocoa, Gazie i Ropie, a liczba klientów i depozyty są podwojone, czyli nie ma podstaw do powtórki ze spadków Q1-Q2 z 2023, co z kolei oznacza że zysk netto Q2 2024 powinien wynieść co najmniej 300 mln zł (tyle co w Q1), ale raczej będzie sporo więcej. 1 mld zł w tym roku spokojnie.
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Bart [88.159.128.*]
    W kwietniu 2024 r. łączna wartość obrotu akcjami na Głównym Rynku GPW wyniosła 33,3 mld zł, czyli o 85,2% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.W maju 32,9 mld i 46,4% więcej r/r Obroty na GPW świadczą też o aktywności polskich inwestorów, a to z naszego rynku pochodzi ponad 51,7% przychodów XTB, a z Europy Śr.-Wsch. 65,8%. Czy coś więcej potrzeba ? :)
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Sławek [37.30.4.*]
    Jakby drugi kwartał powtórzył wynik z pierwszego to 100 zł zobaczymy na kursie w przeciągu 2 tyg od podania wyniku. Osobiście zakładam że aż tak super nie będzie ale na pewno pobijemy wynik z zeszłego roku
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Xxx [87.206.231.*]
    Wszystkie Slawki to fajne chlopy. No, może prawie wszystkie
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Bart [88.159.128.*]
    Rachunki maklerskie 2024
    mBank S.A. Biuro Maklerskie 444 036 1 289 19 488
    2 XTB S.A. 251 973 9 674 88 744
    3 BM Pekao 206 547 315 277
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Bart [88.159.128.*]
    A tu link macie wszystko co wazne i trzymajcie prosze. POZDRAWIAM razem zarobimy https://www.sii.org.pl/17383/analizy/newsroom/liczba-rachunkow-maklerskich-rosnie-1-8-miliona-w-kdpw-na-horyzoncie.html
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Hercules [93.89.201.*]
    Spokojnie, że spokojnie
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: dimmu3 [185.189.215.*]
    Jaki wzrost zmienności w 2kw 24? W stosunku do 1kw 24 kakao, ropa, gaz miały gorszą zmienność w znaczeniu ruchów w jedną stronę, na czym zarabia XTB.
    DAX w ogóle poruszał się w bok w stosunku do 1 kwartału, Nasdaq ładnie, porównywalnie z 1kw.
    Sprawdź jeszcze raz wykresy i nie pisz jakichś bajek o 300, czemu to ma służyć?
    200 będzie bardzo dobrze w stosunku do 120 sprzed roku. A gdyby coś więcej niechcący się udało, to ukłony dla XTB.
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Witek [37.47.86.*]
    Dimu jestes czlowiekiem malej wiary :))) mowisz o zmiennosci? W czesci masz racje, przynajmniej w polowie przeklamujesz, przyklad? Nie bylo zmiennosci na kakao? 2x gora i dol, natomiast gaz byl kierunek 1 - gora. Do tego byl wzrost o 100%. Ale co bylo ciekawe w 2q? Cos co celowo pominales, czyli wyskok na srebrze i miedzi, a wiesz ile lat nie bylo takiego pozimu na nich? Sprawdz. Nei wiem ile bedzie, no jasne! Obstawiam 200baniek, zoabczymy ktory z nas ma racje…kolego malej wiary nie bierzesz pod uwage ze jestesmy w ZAAWANSOWANEJ hossie a i ilosc uzytkownikow stale i to mocno rosnie
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Madry [185.160.226.*]
    Promocja roku na CDA, wystarczy spojrzeć na raporty. tak nisko jeszcze nie było, dołek zaliczony i to bez powodu odbiło i czekają nas duże, bardzo duze wzrosty. Gratulacje dla inwestorów
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: dimmu3 [185.189.215.*]
    Co wiara ma wspólnego z inwestowaniem? Liczą się fakty. Fakt, duże ruchy były na srebrze i miedzi. Nie pisałem o nich, bo o wynikach decyduje to co w hot5. Ok, raz pszenica miała duży wpływ, a była dorsza hot5, ale to wyjątek. Niech i tak będzie z miedzią i srebrem, ale bałbym się na tym polegać w szacunkach.
    Jedno, o czym zapomniałem, to złoto. Była większa zmienność w znaczeniu zasięgu ruchu wzrostowego niż w 1 kwartale, więc to na plus.
    Co do kakao i gazu, podkreślam, że chodzi o Zakres ruchu w jedną stronę, bo to na tym zarabia xtb, a nie na sinusoidzie. Te dwa instrumenty miały mniejszy zakres w 2 kwartale.
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Dexter [37.47.203.*]
    Nie bój żaby. Departament ryzyka odrobił lekcje z krypto i jednokierunkowy ruch jest pokryty.
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Maminieoddam [31.0.47.*]
    Wspomnij o tym Panu Omarowi, który na którejś z konferencji jasno zaznaczał, że najbardziej zyskowna jest zmienność ale w rozumieniu długich jednokierunkowych ruchów. To wtedy, im dłużej on trwa tym więcej inwestorów gra przeciwko trendowi i to na tym zarabia xtb ekstraski.
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Witek [37.225.91.*]
    Zobaczymy jak bedzie z tym srebrem czy miedzia, ale faktem jest ze inwestorzy szukajacy zmiennosci zajmowali pozycje. Zloto? q/q rekordy, ze nie poszlo wyzej? To moze w tym q pojdzie. Jestesmy w zaawansowanej hossie, pamketaj ze kolejne zeski zapewniaja nam crypto, a w 2q mielismy ETF na etherium, zmiennosc tu byla w przeciwienstwie do ubieglego roku. Mamy abolutne szczyty na Nasdaqu czy S&P, i ten USD\Jen, podpowiem Ci, od 30lat nie bylo takiego pozikmu na ostatnim walorze. Nie pompuje balonika, tylko mowie glosno ze licze na 200baniek. Zoabczyjy kto bedzie blizej 29go
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: dimmu3 [46.204.106.*]
    No ja też obstawiam 200, pisałem wyżej. Tak mówi rozum, a serce jednak, że będzie minimum 10% więcej.
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: ~Witek [37.225.91.*]
    W naszym biznesie b istone staje sie liczba pozyskiwanych klientow, najlepsze produkty dla masowego klienta przed nami, to co dobre to przed nami ale tzreba byc cierpliwym
  • Re: Wynik Q2 prognoza Autor: mac41 [109.206.198.*]
    Miałem na myśli średni poziom rynkowej zmienności mierzony indeksem VIX odnoszącym się do wahań opcji na indeks S&P500, który w Q1 2024 był dość płaski a w Q2 2024 lekko wzrósł na początku, podczas gdy w analogicznym okresie 2023 wyraźnie spadał. Ale przedmówcy mają rację że dużo większa zmienność była na surowcach, nie wspominając krypto.

    Więc zmienność mieliśmy dobrą, pozostaje niewiadoma jakie były depozyty i aktywność klientów.
    Dlaczego o tym piszę? Dlatego że należę do tej mniejszości która uważa, że forum jest dobrym miejscem żeby wymieniać się opiniami na temat perspektyw poszczególnych spółek.
[x]
XTB -1,23% 106,28 2026-06-26 10:58:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.