Na wynik wpłyną 3 główne czynniki: - liczba aktywnych klientów - aktywność klientów - wielkość depozytów
W Q1->Q2 2023 mieliśmy spadek zmienności na rynkach, 5% spadek liczby klientów aktywnych i 30% spadek depozytów.
W Q2 2024 mamy niewielki wzrost zmienności, za to dużo ciekawych wydarzeń rynkowych w tym ruchy na NASDAQ i Krypto, Cocoa, Gazie i Ropie, a liczba klientów i depozyty są podwojone, czyli nie ma podstaw do powtórki ze spadków Q1-Q2 z 2023, co z kolei oznacza że zysk netto Q2 2024 powinien wynieść co najmniej 300 mln zł (tyle co w Q1), ale raczej będzie sporo więcej. 1 mld zł w tym roku spokojnie.
W kwietniu 2024 r. łączna wartość obrotu akcjami na Głównym Rynku GPW wyniosła 33,3 mld zł, czyli o 85,2% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.W maju 32,9 mld i 46,4% więcej r/r Obroty na GPW świadczą też o aktywności polskich inwestorów, a to z naszego rynku pochodzi ponad 51,7% przychodów XTB, a z Europy Śr.-Wsch. 65,8%. Czy coś więcej potrzeba ? :)
Jakby drugi kwartał powtórzył wynik z pierwszego to 100 zł zobaczymy na kursie w przeciągu 2 tyg od podania wyniku. Osobiście zakładam że aż tak super nie będzie ale na pewno pobijemy wynik z zeszłego roku
A tu link macie wszystko co wazne i trzymajcie prosze. POZDRAWIAM razem zarobimy https://www.sii.org.pl/17383/analizy/newsroom/liczba-rachunkow-maklerskich-rosnie-1-8-miliona-w-kdpw-na-horyzoncie.html
Jaki wzrost zmienności w 2kw 24? W stosunku do 1kw 24 kakao, ropa, gaz miały gorszą zmienność w znaczeniu ruchów w jedną stronę, na czym zarabia XTB. DAX w ogóle poruszał się w bok w stosunku do 1 kwartału, Nasdaq ładnie, porównywalnie z 1kw. Sprawdź jeszcze raz wykresy i nie pisz jakichś bajek o 300, czemu to ma służyć? 200 będzie bardzo dobrze w stosunku do 120 sprzed roku. A gdyby coś więcej niechcący się udało, to ukłony dla XTB.
Dimu jestes czlowiekiem malej wiary :))) mowisz o zmiennosci? W czesci masz racje, przynajmniej w polowie przeklamujesz, przyklad? Nie bylo zmiennosci na kakao? 2x gora i dol, natomiast gaz byl kierunek 1 - gora. Do tego byl wzrost o 100%. Ale co bylo ciekawe w 2q? Cos co celowo pominales, czyli wyskok na srebrze i miedzi, a wiesz ile lat nie bylo takiego pozimu na nich? Sprawdz. Nei wiem ile bedzie, no jasne! Obstawiam 200baniek, zoabczymy ktory z nas ma racje…kolego malej wiary nie bierzesz pod uwage ze jestesmy w ZAAWANSOWANEJ hossie a i ilosc uzytkownikow stale i to mocno rosnie
Promocja roku na CDA, wystarczy spojrzeć na raporty. tak nisko jeszcze nie było, dołek zaliczony i to bez powodu odbiło i czekają nas duże, bardzo duze wzrosty. Gratulacje dla inwestorów
Co wiara ma wspólnego z inwestowaniem? Liczą się fakty. Fakt, duże ruchy były na srebrze i miedzi. Nie pisałem o nich, bo o wynikach decyduje to co w hot5. Ok, raz pszenica miała duży wpływ, a była dorsza hot5, ale to wyjątek. Niech i tak będzie z miedzią i srebrem, ale bałbym się na tym polegać w szacunkach.
Jedno, o czym zapomniałem, to złoto. Była większa zmienność w znaczeniu zasięgu ruchu wzrostowego niż w 1 kwartale, więc to na plus.
Co do kakao i gazu, podkreślam, że chodzi o Zakres ruchu w jedną stronę, bo to na tym zarabia xtb, a nie na sinusoidzie. Te dwa instrumenty miały mniejszy zakres w 2 kwartale.
Wspomnij o tym Panu Omarowi, który na którejś z konferencji jasno zaznaczał, że najbardziej zyskowna jest zmienność ale w rozumieniu długich jednokierunkowych ruchów. To wtedy, im dłużej on trwa tym więcej inwestorów gra przeciwko trendowi i to na tym zarabia xtb ekstraski.
Zobaczymy jak bedzie z tym srebrem czy miedzia, ale faktem jest ze inwestorzy szukajacy zmiennosci zajmowali pozycje. Zloto? q/q rekordy, ze nie poszlo wyzej? To moze w tym q pojdzie. Jestesmy w zaawansowanej hossie, pamketaj ze kolejne zeski zapewniaja nam crypto, a w 2q mielismy ETF na etherium, zmiennosc tu byla w przeciwienstwie do ubieglego roku. Mamy abolutne szczyty na Nasdaqu czy S&P, i ten USD\Jen, podpowiem Ci, od 30lat nie bylo takiego pozikmu na ostatnim walorze. Nie pompuje balonika, tylko mowie glosno ze licze na 200baniek. Zoabczyjy kto bedzie blizej 29go
W naszym biznesie b istone staje sie liczba pozyskiwanych klientow, najlepsze produkty dla masowego klienta przed nami, to co dobre to przed nami ale tzreba byc cierpliwym
Miałem na myśli średni poziom rynkowej zmienności mierzony indeksem VIX odnoszącym się do wahań opcji na indeks S&P500, który w Q1 2024 był dość płaski a w Q2 2024 lekko wzrósł na początku, podczas gdy w analogicznym okresie 2023 wyraźnie spadał. Ale przedmówcy mają rację że dużo większa zmienność była na surowcach, nie wspominając krypto.
Więc zmienność mieliśmy dobrą, pozostaje niewiadoma jakie były depozyty i aktywność klientów. Dlaczego o tym piszę? Dlatego że należę do tej mniejszości która uważa, że forum jest dobrym miejscem żeby wymieniać się opiniami na temat perspektyw poszczególnych spółek.