• Dlaczego skup Autor: ~Kazimierz [37.248.219.*]
    Jak myślicie? No to ja wam pomogę. Spółka ma politykę dywidendowa taka, ze min. 50% wiec dają minimum. Ale główny akcjonariusz chciałby więcej. Jakby dali 75% to spora czesc nie trafi do niego a do was. Wiec skup załatwia sprawę: jesli będzie skup w formie zaproszenia i zrobia redukcje np o 90% to Pan Jakub was zakryje czapka. Zgłosi cały pakiet jaki ma i guzik sprzedacie. Pan Jakub sprzeda sporo, weźmie sporo kasy, a raczej mało realne ze spółka w ogóle się kiedyś zbliży do wyników z roku wojny 2022. Już wiecie dlaczego kurs zleciał prawie 10% od ATH? Bo więksi gracze myślą i wiedza ze dobrze to już było. Nie ma chyba wątpliwości ze trwa dystrybucja na całego. Obroty nie są jakies olbrzymie bo nie ma popytu na akcje. Wydaje się wam ze to korekta ale mnie to wyglada na boczny trend dystrybucyjny. Niestety, tez jestem rozczarowany. Cała nadzieja w knf - jesli odmówi to mamy dywidendę 75%. Zapraszam do merytorycznej dyskusji bo chyba do tego jest to forum
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Ath [188.146.143.*]
    Skup jest rynkowy a nie żadne zaproszenia. Z księżyca spadłeś?
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Kazimierz [37.248.219.*]
    Gdzie masz napisane ze będzie z rynku? Chyba sobie odpowiadasz fantastów
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Krkr [37.248.250.*]
    Gdzie jest podane że rynkowy . Masz jakiś link. Nic nie wiesz. Bekniesz zdrowo i tyle. Zabłocki to cwaniak. Wkrótce się o tym przekonacie
  • Re: Dlaczego skup Autor: marina_ok [31.135.199.*]
    Kolego Kazimierzu, a przeczytało się info?

    Proszę przeczytać tylko uważnie i ze zrozumieniem.

    "Powyższa rekomendacja oraz przeprowadzenie odkupu akcji własnych uzależnione jest od uzyskania przez Spółkę zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego ("KNF") na odkup do 5 683 635 akcji własnych (co stanowi 4,84% ogólnej liczby akcji/głosów w Spółce) w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r., z przeznaczeniem na ich umorzenie.

    W przypadku ewentualnego braku zgody ze strony KNF na ww. odkup akcji własnych albo przedłużania się okresu na uzyskanie takiej zgody, zamiarem Zarządu Spółki będzie rekomendowanie Radzie Nadzorczej i Walnemu Zgromadzeniu alternatywnego następującego sposobu podziału zysku wypracowanego w roku 2022:

    a) wypłatę akcjonariuszom 75% wypracowanego w 2022 roku zysku w postaci dywidendy, tj. kwoty 570 484 466,10 zł, co odpowiada 4,86 zł dywidendy na jedną akcję;

    O decyzji KNF w sprawie złożonego przez Spółkę wniosku o wydanie zezwolenia na odkup akcji własnych oraz o ostatecznej rekomendacji Zarządu co do podziału zysku netto za rok 2022 Spółka będzie informowała w kolejnych raportach."

    Po co takie bzdury pisać i to jako pewnik? Masz wiadomości bezpośrednio z firmy, bo oficjalnych informacji nie było, a podany termin na odkup akcji na dzień dzisiejszy wręcz sugeruje, że ten będzie odbywał się z rynku sesyjnego, a akcje umorzone, jeżeli KNF zezwoli na skup.

    Kazimierz bez obrazy, ale trzeba być ignorantem, albo mało rozgarniętym, żeby pisać takie bzdury.
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Kazimierz [37.248.219.*]
    Marino nie naganiaj bo nigdzie nie jest napisana ze nie będzie to zaproszenie do sprzedaży. Po drugie termin do końca grudnia oznacza ze tyle maja czasu na zrobienie tego a nie ze będzie to się odbywało codziennie. Jesteś tu od niedawna bo wisisz na haku i chcesz z niego usilnie zejść. Trudno, było nie kupować na gorce
  • Re: Dlaczego skup Autor: marina_ok [31.135.199.*]
    Dnia 2023-03-14 o godz. 20:10 ~Kazimierz napisał(a):
    > Marino nie naganiaj bo nigdzie nie jest napisana ze nie będzie to zaproszenie do sprzedaży. Po drugie termin do końca grudnia oznacza ze tyle maja czasu na zrobienie tego a nie ze będzie to się odbywało codziennie. Jesteś tu od niedawna bo wisisz na haku i chcesz z niego usilnie zejść. Trudno, było nie kupować na gorce

    Kazimierz, jesteś trolem, kóry próbuje manipulować faktami.

    W przeciwieństwie do ciebie nie na ganiam, przedstawiłam info z którego mozna wywnioskować o sposobie skupu. Nigdzie, nikt nie napisał i nie ma tego w żadnej informacji, że skup będzie odbywał sie codziennie, a tym bardziej, przez wymyślone przez ciebie zaproszenie.

    Na haku nie wiszę i nawet przez moment nie wisiałam, a akcje XTB posiadam juz dluższy czas.
    Nie mam potrzeby siedzieć na forum jak ty 24 godz.na dobę, zeby pisać kocopoły, które nijak mają się do sytuacji na spółce.
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~MN [89.228.83.*]
    nie wiadomo jak będzie. może być skup z rynku albo zaproszenie. nikt tego nie wie. trzeba czekać. a co do mariny to trzeba uważać. tutaj ktoś została przyłapana jak sama się wychwala pod innym nickiem . porównaj IP. tak więc trzeba do niej z dystansem. https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=13068465&strona=1
  • Re: Dlaczego skup Autor: marina_ok [31.135.199.*]
    Dnia 2023-03-14 o godz. 20:29 ~MN napisał(a):
    > nie wiadomo jak będzie. może być skup z rynku albo zaproszenie. nikt tego nie wie. trzeba czekać. a co do mariny to trzeba uważać. tutaj ktoś została przyłapana jak sama się wychwala pod innym nickiem . porównaj IP. tak więc trzeba do niej z dystansem. https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=13068465&strona=1

    Przyznaję, nie śmieszne wcale. Poza tym, że tam jeden nick pisze pod kilkoma różnymi IP a tłumaczy to w sobie właściwy sosób..

    Komu zaufać na tym forum? Prawda "Aptacy", że sporą cześć swojego budżetu wydajesz na VPN? ;)
  • Re: Dlaczego skup Autor: ketchup1 [188.147.13.*]
    A Ty Kazimierz masz jakąś dziwną logikę. Zabłocki jak by wypłacił dywidendę to by uzyskał z niej proporcjonalnie czyli te 65 procent . W skupie uzyska też 65 procent tej kwoty przeznaczonej na skup może delikatnie więcej jak się ktoś nie zapisze. Więc o co Ci chodziło? Co to za rozumowanie. Jak byś pisał że będzie przy skupie z rynku sam sobie sprzedawał żeby pozbyć się pewnej ilości a nie zaniżać kursu to miało by sens. Bo tak mogło by być tym bardziej że te akcje będą tak naprawdę pod jego kontrolą jako właściciela
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Kddk [37.248.250.*]
    Oni wieżą w ślepe dziury. Marina i reszta zobaczysz jak szybko znikną . Jak zaczną pluć że xtb i załatwili. Obserwuj dalej
  • Re: Dlaczego skup Autor: ketchup1 [188.147.13.*]
    Nie wiesz tego napisane. Przeprowadzenie odkupu akcji to nie są słowa które mówią coś więcej odkup jest tak samo poprzez zaproszenie jak i poprzez odkup z rynku.
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~TajemniczyDonPedro [91.224.185.*]
    tak, tak... wyniki COVID'owe też miały być nie do powtórzenia...
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Anon [89.64.74.*]
    Kazimierz to jakiś kolejny członek spółdzielni która myśli że postami na bankierze wpłynie na kurs. Weź człowieku z kolegami przyrównaj sobie kurs xtb do wig20 i ndx. Posty n bankierze nie mają wpływu na kurs. A jak ktoś nie wie to informuję że kazimierz klamie odnośnie skupu. Jeśli będzie w formie zaproszenia to redukcja będzie proporcjonalna. Zablocki sprzeda taki sam % zgłoszonych jak jan kowalski
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Noitak [82.113.106.*]
    Coraz więcej takich frustratów tu będzie w miarę jak kurs będzie podążał ku górze a oni twierdząc że są mistrzami rynku gdzieś po drodze sprzedadzą myśląc że to był szczyt i że wykręca sobie kółeczko albo że to szczyt szczytów hehhe
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~MN [89.228.83.*]
    akurat Kazimierz dobrze napisał co do skupu. jeśli będzie z rynku i Zabłocki odpowie swoim pakietem to będą redukcje nie ma siły.
    to ze marina pisze wam, że będzie na pewno z rynku to wiecie można między baki włożyć. Nie wiemy co mysli Zabłocki, jakie ma plany. szansę to 50% na 50%.
    Ale pamiętajcie na giełdzie sami odpowiadacie za swoje decyzje i nigdy nie wierzcie ze ktoś daje wam za darmo dobre rady. no i nie hejtucie jak ktoś myśli inaczej niż wy. od tego jest forum zeby z kulturą wymieniać się opiniami.
  • Re: Dlaczego skup Autor: ~Dirk [37.248.250.*]
    Kazimierz bravo. Załatwią akcjionariat. Czekaj i obserwuj napalonych. Za kryja się butami
[x]
XTB 0,02% 107,56 2026-06-25 16:49:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.