Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Ceny sprzętu komputerowego są bardzo zróżnicowane. Obok drogich rozwiązań dla specjalistów znajdziemy również tanie dobre laptopy tańsze od 2000 zł. Warto przyjrzeć się ofercie producentów.

W dzisiejszych czasach komputer staje się niezastąpionym narzędziem pozwalającym na realizację różnego typu potrzeb. Dzięki niemu bez problemu załatwimy większość spraw obywatelskich, np. rozliczymy się z fiskusem, a nawet założymy firmę. Równocześnie jest również niezastąpiony w realizacji obowiązków służbowych, zwłaszcza jeżeli pracujemy zdalnie i nie musimy codziennie stawiać się w siedzibie firmy. Oczywiście jest także przepustką do świata znakomitej rozrywki: pozwala na dostęp do tysięcy filmów i seriali na życzenie, a rynek gier rozwija się w nieprawdopodobnym tempie, oferując coraz bardziej zaawansowane technologicznie i atrakcyjne tytułu. Dzięki tanim dobrym laptopom możemy korzystać z tych możliwości za bardzo rozsądne pieniądze gdziekolwiek się znajdujemy. Wybór takiego urządzenia nie jest jednak najprostszy. Uważnie przyglądając się ofertom można znaleźć prawdziwe perełki, które sprawdzą się w codziennych zastosowaniach.

Tani dobry laptop: to możliwe. Najlepszy laptop do 2000 i 1000 zł (fot. Zarya Maxim Alexandrovich / Shutterstock)

Dobry laptop do 2000 zł? Jak najbardziej!

Osoby zastanawiające się nad kupnem laptopa do 2000 zł często spoglądają na wyższe półki cenowe i w przerażeniu stwierdzają, że za najlepsze komputery przenośne trzeba zapłacić nawet kilka razy więcej. Nie oznacza to jednak, że znalezienie taniego dobrego laptopa jest niemożliwe. Oczywiście: takie urządzenie nie pozwoli specjalistom na wykonywanie ich pracy. Z pewnością zawiedzeni poczują się również fajni najnowszych gier, którzy powinni bliżej przyjrzeć się ofercie laptopów gamingowych. Jeżeli zależy nam jednak nie na najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie, a na stabilnej pracy i realizacji podstawowych potrzeb, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego zarówno w tej klasie cenowej, jak i wśród laptopów do 1500 lub nawet 1000 zł. Warto wiedzieć jednak, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Laptopy do 2000: co jest ważne?

Podobnie jak w klasyfikacji laptopów do 3000 zł czy laptopów do pracy, przed podjęciem decyzji o kupnie laptopa do 2000 zł trzeba będzie odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Oczywiście w tej półce cenowej nie będziemy mogli liczyć na zastosowanie najnowocześniejszych i – siłą rzeczy – najbardziej wydajnych technologii. Jednocześnie jednak – zwłaszcza w jej górnym przedziale – wciąż możliwe jest znalezienie kilku perełek, które dadzą nam zdecydowanie więcej i jednocześnie okażą się sprawdzonym rozwiązaniem na długie lata. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się więc nad kilkoma kwestiami:

  • Jakie są Twoje oczekiwania wobec laptopa? Sprzęt służący do obsługi podstawowych programów i ten, który będzie musiał poradzić sobie z nowoczesnymi grami to dwa zupełnie inne urządzenia. Wybierając laptopa do 2000 zł warto więc dostosować podzespoły do oczekiwań i wyzwań, które będą stały przed komputerem.
  • Do czego będzie służył? Jedną z podstawowych zalet laptopów jest mobilność. Jeżeli często podróżujemy lub przenosimy komputer do biura i z powrotem, być może lepszym rozwiązaniem będzie wybranie lekkiego modelu z mniejszą matrycą. Pozwoli to na komfortową pracę np. w pociągu czy samochodzie. Z drugiej strony jeżeli laptop ma stać się centrum domowej rozrywki, być może lepszą opcją będzie wybór nieco większej przekątnej ekranu.
  • Jaki jest ostateczny budżet? Nawet w tej podgrupie cenowej znajdziemy droższe i tańsze rozwiązania. Ostatecznie na półkach sklepów znajdują się również laptopy do 1000 zł, jak i ujęte w tym rankingu dwukrotnie droższe opcje. Nie warto jednak szukać oszczędności za wszelką cenę: zainwestowanie w lepsze technologie pozwoli uniknąć rozczarowania i zyskać sprzęt, który posłuży sprawnie przez najbliższe lata.

Jaki laptop do 2000 zł wybrać? Zestawienie laptopów do 2000

W zestawieniu ujęliśmy laptopy do 2000 zł, które odpowiadają na różne potrzeby użytkowników. Największą uwagę należy poświęcić oczywiście wykorzystywanemu osprzętowi. Choć w tym segmencie trudno będzie o najnowsze modele, znajdziemy jednak zestawienie, które pozwoli na zdecydowanie więcej niż tylko wykonywanie podstawowych czynności i przeglądanie zasobów Internetu.

Acer Aspire 3 A315| 1999zł

W tej klasie cenowej ze świecą szukać tak atrakcyjnego połączenia atrakcyjnego wyglądu i naprawdę wydajnego osprzętu. Uwagę zwraca przede wszystkim zastosowanie dużego i szybkiego dysku SSD o pojemności 512 GB, co jest rzadkością nawet w nieco wyższej półce cenowej. Za sprawne działanie odpowiada także dobry procesor AMD Ryzen 3 3200U 2,6 - 3,5 GHz oraz 8 GB RAM, a za doznania wizualne odpowiada karta graficzna AMD Radeon Vega 3. Osoby zastanawiające się, jaki laptop do 2000 zł wybrać, powinny więc przede wszystkim przyjrzeć się ofercie Acera. Zwłaszcza, jeżeli od komputera będą wymagać więcej, w tym zanurzenia się w świat wirtualnej rozrywki.

Lenovo IdeaPad 3000| 1999 zł

Jeżeli laptop do 2000 zł ma być przede wszystkim wykorzystywany do oglądania filmów czy seriali, warto rozważyć propozycję Lenovo. Duża matryca (17,3 cala) pozwoli na czerpanie kinowej przyjemności bez podłączania zewnętrznego ekranu. Bardzo dobrze prezentują się również wykorzystane podzespoły, zwłaszcza procesor Intel i5 6 generacji i 8 GB pamięci RAM. Wprawdzie nie otrzymamy szybkiego dysku SSD, ale w zamian Lenovo proponuje bardzo duży dysk HDD (1TB). Do tego dochodzi również rozsądna karta graficzna AMD Radeon R5 M330.

Lenovo IdeaPad S145-15API| 1888 zł

Warto przyjrzeć się również innemu modelowi Lenovo. IdeaPad daje jak na tę klasę cenową naprawdę sporo. Siłą rzeczy jest więc doskonałym wyborem laptopa do 2000 zł. Otrzymujemy procesor AMD Ryzen 5 3500U 2,1-3,7 GHz, 8 GB RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 256 GB, warstwą wizualną zajmuje się natomiast karta graficzna AMD Radeon Vega 8. Jak na tę grupę cenową to naprawdę dobre zestawienie, które stanie na wysokości zadania zarówno w codziennych sytuacjach, jak i podczas rozgrywki.

Dell Inspiron 3576| 1999 zł

Dobrym laptopem do 2000 zł jest także z pewnością model Della z popularnej serii Inspiron. W tym przypadku producent zdecydowal się na umieszczenie bardzo dobrego procesora Intel I5 7 generacji, 8 GB RAM oraz ciekawej karty graficznej AMD Radeon 520. Dzięki takiemu zestawieniu z pewnością uda się nie tylko zapewnić bezawaryjną i płynną pracę, ale również przetestować ofertę wirtualnych światów, proponowaną przez współczesne studia deweloperskie. Dysk HDD o pojemności 1 TB wprawdzie nie zagwarantuje najszybszych osiągów, ale rekompensuje to sporą pojemnością.

Laptop do 1500 zł – ciekawy wybór

Tani dobry laptop można znaleźć także na nieco niższej półce cenowej. Wśród laptopów do 1500 zł wprawdzie trudno będzie o komputery przeznaczone do gier czy obsługi nowoczesnych programów, jednak nadal możliwe jest wybranie urządzenia, które zaspokoi podstawowe potrzeby użytkownika.

ASUS X540LA-XX1076T| 1499 zł

Sprzęt Asusa daje naprawdę wiele jak na tę półkę cenową. Za szybką pracę odpowiadać będzie procesor Intel i3 5 generacji oraz 4 GB RAM – wprawdzie to dwukrotnie mniej niż w nieco droższych opcjach, jednak trudno będzie o lepsze parametry w tej klasie cenowej. Otrzymujemy za to duży dysk HDD o pojemności 1TB, więc nie będziemy musieli martwić się o miejsce na niezbędne pliki. Za doznania wizualne odpowiada natomiast karta graficzna Intel HD Graphics 5500.

Acer Aspire 3| 1499 zł

Seria Aspire jest bardzo różnorodna: możemy znaleźć w niej zarówno potężne maszyny, jak i budżetowe opcje, gwarantujące jednak stabilną pracę i porządne wykonanie. Do takich urządzeń należy Acer Aspire 3. Producent wyposażył go w dysk SSD o pojemności 128 GB oraz 4 GB RAM. Nieco gorzej wypada procesor Intel Caleron N4000 oraz zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 600. Trudno będzie więc o radość z ogrywania najnowszych gier, jednak ten laptop do 1500 zł znakomicie sprawdzi się w pracy biurowej.

Laptop do 1000 zł

W najniższej półce cenowej niestety nie znajdziemy żadnych produktów adresowanych do graczy, wciąż jedna możemy liczyć na sprzęt, który sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach, takich jak surfowanie po Internecie czy oglądanie filmów. Jednocześnie warto jednak mieć świadomość, że im mniej zapłacimy na początku, tym szybciej wybrany sprzęt się zestarzeje i wkrótce nawet pozornie mało zasobożerne czynności mogą okazać się trudnością nie do przezwyciężenia.

Lenovo IdeaPad S145-15AST| 999 zł

W serii IdeaPad znajdziemy również laptopy do 1000. Za tak niską cenę otrzymujemy naprawdę sporo, w tym dysk SSD 128 GB oraz 4 GB RAM. Nieco mniej możemy oczekiwać od procesora i karty graficznej, a więc sygnowanych logiem AMD A-series 9225 oraz Radeon R4, jednak w dalszym ciągu – to jedna z najlepszych konfiguracji wśród tanich, dobrych laptopów.

3 najlepsze oferty kredytu na niepodziewane wydatki - 2 000zł

Bez oszczędności: skąd wziąć pieniądze na zakup?

Kupując sprzęt elektroniczny, powinniśmy myśleć przyszłościowo. Lepiej wydać nieco więcej i cieszyć się wydajnym i funkcjonalnym urządzeniem przez długie lata. Wbrew pozorom taki wydatek nie musi jednak naruszyć domowego budżetu. Warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym, który możemy przeznaczyć na zakup. Dzięki wybraniu odpowiedniej oferty możemy uzyskać naprawdę niskie oprocentowanie i brak dodatkowych kosztów. Pożyczając na rok 2000 zł potrzebne na zakup najlepszych laptopów przedstawionych w rankingu, będziemy musieli spłacać miesięcznie raty wynoszące mniej niż 200 zł.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-08-11

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

2020-08-10

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

2020-08-10

Koszty utrzymania dziecka. Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Rodzicielstwo to nie tylko olbrzymia odpowiedzialność, ale również spore wydatki. Aby dobrze przygotować się do tego zadania, warto więc przeanalizować, ile kosztuje wychowanie dziecka.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.

Egzekucja komornicza - jak wygląda? Ile wynoszą koszty komornicze?

Zetknięcie się z komornikiem jest bardzo stresujące. Niestety przekłada się nie tylko na komfort życia, ale również dodatkowe koszty komornicze, które w większości przypadków ponosi dłużnik.

Ranking hulajnóg elektrycznych. Jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Wbrew pozorom nie muszą także dużo kosztować. Warto przyjrzeć się rankingowi hulajnóg elektrycznych.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.