Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Wbrew pozorom nie muszą także dużo kosztować. Warto przyjrzeć się rankingowi hulajnóg elektrycznych.

Przemieszczanie się w zatłoczonych metropoliach wcale nie należy do łatwych zadań. Nic więc dziwnego, że poszukujemy alternatywnych sposobów na docieranie do celu, pozwalających na bezkompromisowe wykorzystanie miejskiej przestrzeni. Jednym z nich są hulajnogi elektryczne. Najlepsze wyróżniają się poręcznością, dobrymi osiągami oraz energooszczędnością. Dzięki nim bez zadyszki pokonamy nawet spore wzniesienia, unikniemy porannych korków, bez problemu złożymy je także i przewieziemy autobusem czy tramwajem. Nie może więc dziwić, że to urządzenia coraz częściej spotykane na naszych drogach, tym bardziej że można skorzystać również z opcji ich łatwego wynajmu. Warto jednak pomyśleć o kupnie własnej hulajnogi elektrycznej. Ranking pomoże dokonać właściwego wyboru i zaoszczędzić spore środki w dłuższym ujęciu czasowym.

Ranking hulajnóg elektrycznych. Jaką hulajnogę elektryczną wybrać? (fot. Magda Ehlers / Pexels)

Najlepsza hulajnoga elektryczna: jaka jest?

Jeszcze do niedawna hulajnogi kojarzyły się z dziecięcą zabawką. Bardzo szybko, dzięki swojemu elektrycznemu wariantowi, zdobyły jednak popularność wśród dorosłych. W przeciwieństwie do innych środków transportu korzystanie z nich nie wiąże się z koniecznością stania w korkach czy podejmowania większego wysiłku fizycznego. Najlepsze hulajnogi elektryczne gwarantują niezależność i pozwalają na znaczne skrócenie drogi do pracy czy na uczelnię. Często nie wiemy jednak, czym się kierować w ich wyborze:

 • Maksymalny zasięg: podstawowym ograniczeniem, z jakim będzie miał do czynienia użytkownik, będzie zasięg hulajnogi elektrycznej. Zależy to oczywiście od kilku parametrów, w tym pojemności akumulatora, mocy silnika, wagi czy sposobu użytkowania. Przeciętne modele umożliwiają przejechanie minimum 25 km na jednym ładowaniu. Nie brakuje jednak również takich, które pozwolą na podwojenie tej odległości.
 • Rozwijana prędkość: kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest osiągana przez hulajnogę elektryczną prędkość. Większość modeli pozwoli na podróżowanie z prędkością 25 km/h, znajdą się jednak również takie, które będą znacznie wolniejsze, jak i szybsze.
 • Udźwig hulajnogi: hulajnogi elektryczne są również zróżnicowane pod kątem maksymalnego udźwigu. Wiele modeli wprowadza ograniczenia wagi na poziomie 100 kg. Również cięższe osoby nie będą miały jednak problemu ze znalezieniem odpowiedniej opcji.
 • Bateria i ładowanie: sercem hulajnogi elektrycznej jest oczywiście silnik korzystający z energii elektrycznej. Wiele zależy więc od pojemności baterii oraz czasu potrzebnego na jej naładowanie. Przeciętnie jest to ok. 3–4 godzin, jednak w niektórych modelach może to trwać zdecydowanie dłużej.
 • Rozmiar kół: znaczny wpływ na komfort jazdy ma również rozmiar kół. Im większe, tym wygodniejsze pokonywanie kolejnych kilometrów.
 • Poręczność i waga: jedną z największych zalet hulajnóg jest możliwość ich łatwego złożenia i przenoszenia, co pozwala np. korzystać z dobrodziejstw transportu publicznego. Niestety niektóre modele są bardzo ciężkie albo trudne w złożeniu. Najlepsze hulajnogi elektryczne zapewnią natomiast wygodę również w tym zakresie.
 • Inne funkcje: najlepsze hulajnogi elektryczne wyposażone są w dodatkowe funkcje, w tym m.in. oświetlenie LED, komputery pokładowe, tempomaty pozwalające na ustalenie wybranej prędkości czy dodatkowe zabezpieczenia.

Szukasz środków na hulajnogę elektryczną? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 5000 zł

Ranking hulajnóg elektrycznych – jakie urządzenie wybrać?

Oferta dostępnych na rynku hulajnóg elektrycznych jest bogata i bardzo zróżnicowana. Urządzenie należy więc dostosować do indywidualnych preferencji i odpowiedzieć sobie najpierw na pytania dotyczące jego przeznaczenia, pokonywanej każdego dnia liczby kilometrów, możliwości potencjalnego doładowywania sprzętu w ciągu dnia, a także wagi głównego użytkownika. Bez żadnego problemu każdy znajdzie jednak coś dla siebie. Ranking hulajnóg elektrycznych uwzględnia również różnice cenowe, więc ciekawą propozycję dla siebie znajdzie każdy, niezależnie od zawartości portfela. Nie zawsze warto jednak szukać oszczędności za wszelką cenę, tym bardziej, że tańsze modele mogą charakteryzować się zdecydowanie niższą funkcjonalnością. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy, który umożliwi rozłożenie zakupu na raty.

 • Segway KickScooter MAX G30 | 3599 zł

Ten model zaliczany jest do grona najlepszych hulajnóg elektrycznych. Nie bez przyczyny. Użytkownicy docenią zwłaszcza jego uniwersalność. Na jednym ładowaniu pozwala na pokonanie nawet 65 km i wzniesień o nachyleniu do 20%. Dzięki dużym 10-calowym kołom nawet nierówności drogi nie powinny stanowić żadnego problemu. O bezpieczeństwo dba natomiast specjalny system hamowania i wbudowane światła LED. Wyświetlacz umieszczony na kierownicy pozwala na monitorowanie na bieżąco poszczególnych parametrów ruchu czy poziomu naładowania baterii. KickScooter jest także niezwykle poręczny i łatwo się go składa, więc to znakomity sposób na szybkie dotarcie do pracy czy zrobienie sobie dłuższej wycieczki.

(fot. segway-polska.pl / )
 • Mi Electric Scooter Pro| 2499 zł

Firma Xiaomi to nie tylko producent nowoczesnych i atrakcyjnych cenowo smartfonów. Spore zamieszanie wywołała również na rynku hulajnóg elektrycznych. Ranking urządzeń tego typu nie może więc obejść się bez przynajmniej kilku modeli sygnowanych logiem chińskiego potentata. Mi Electric Scooter Pro pozwala na pokonanie nawet 45 km i korzystanie m.in. z trybu Eco, który zmniejsza prędkość do 15 km/h (prędkość maksymalna to 25 km/h), ale jednocześnie pozwala na jeszcze dłuższe podróże. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w zestaw 6 inteligentnych monitorów, oświetlenie LED, funkcję parowania ze smartfonem czy podwójny system hamowania, gwarantujący wyższy poziom bezpieczeństwa.

 • XIAOMI MiJia 365| 1799 zł

Uniwersalny i ekologiczny sposób na dotarcie do pracy czy organizację miejskich wycieczek poniżej 2000 zł? To jak najbardziej możliwe. XIAOMI MiJia 365 należy do grona najlepszych hulajnóg elektrycznych w tej półce cenowej. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi 30 km, a prędkość maksymalna to aż 25 km/h. Komfort podróży gwarantują natomiast 8,5-calowe koła. Do tego waży zaledwie 12,5 kg, co jest w tym segmencie bardzo dobrym wynikiem.

(fot. XIAOMI MiJia 365 / )
 • FRUGAL Impulse| 1599 zł

W rankingu hulajnóg elektrycznych znajdzie się miejsce na jeszcze tańsze urządzenia, które za bardzo niską cenę mają jednak naprawdę wiele do zaoferowania. Frugal Impulse rozwija prędkość 25 km/h i na jednym ładowaniu może przejechać nawet 25 km, co jest bez wątpienia dobrym osiągnięciem w tej klasie cenowej. Niecałe 12 kg wagi pozwala natomiast na łatwe przemieszczenia się i korzystanie równocześnie z innych środków transportu.

(fot. FRUGAL Impulse / )
 • SPOKEY Venom| 2299 zł

Prędkość maksymalna wynosząca 25 km/h i zasięg 30 km to z pewnością argumenty, które mogą przekonać do wybrania urządzenia wyprodukowanego przez niemal legendarną markę Spokey. Komfortową podróż zapewniają duże, 9,5-calowe koła. Oprócz tego zastosowano specjalne systemy hamowania oraz oświetlenia, dbające o odpowiednie bezpieczeństwo. Spokey Venom waży zaledwie 12,5 kg, dzięki czemu będzie znakomitą alternatywą dla transportu miejskiego.

(fot. SPOKEY Venom / )

Kiedy warto postawić na hulajnogę elektryczną?

Na ulicach naszych miast można spotkać wiele urządzeń tego typu, bez wątpienia ich liczba będzie jedynie rosnąć. To świetny sposób na przemieszczanie się nie tylko w zakorkowanych miastach, ale również poza nimi. Najlepsze hulajnogi elektryczne sprawdzą się jako sposób na łatwe i szybkie dotarcie do pracy, do szkoły czy na uczelnię. Będą również doskonałym prezentem na różne okazje zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Warto także dokonać kalkulacji i przekonać się, jakie oszczędności zaoferują w stosunku do poruszania się samochodem czy komunikacją miejską. W wielu przypadkach zakup zwróci się bardzo szybko.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Koszty utrzymania dziecka. Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Rodzicielstwo to nie tylko olbrzymia odpowiedzialność, ale również spore wydatki. Aby dobrze przygotować się do tego zadania, warto więc przeanalizować, ile kosztuje wychowanie dziecka.

Liga Mistrzów: gdzie oglądać? Liga mistrzów w TV i internecie

Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Uwagę milionów kibiców przykuwa przede wszystkim Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecze? Istnieje kilka sprawdzonych, legalnych sposobów.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.