Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Ratka to firma pożyczkowa, która udziela pożyczek ratalnych. Zainteresowany klient może złożyć wniosek przez internet i ubiegać się o maksymalną kwotę pożyczki już przy pierwszym kontakcie z firmą.

Ratka – ile można pożyczyć?

Oferta firmy Ratka może zainteresować tych, którzy nie korzystali dotychczas z usług firm pożyczkowych, a chcą złożyć wniosek o wyższą kwotę zobowiązania. Wskazana w poniższej tabeli maksymalna kwota pożyczki dotyczy wszystkich klientów bez względu na staż relacji z firmą.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Ratka – kwota pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

1 000 zł

Maksymalna kwota pożyczki

10 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aby otrzymać środki należy spełnić postawione przez firmę warunki (przedstawione w dalszej części artykułu). Wybrana przez klienta kwota ma wpływ na dostępny okres spłaty.  

Na jak długo można pożyczyć w firmie Ratka?

Ratka specjalizuje się w pożyczkach udzielanych na długi termin. Pożyczka wraz z należnymi opłatami zwracana jest za pomocą rat miesięcznych. Wysokość zadłużenia ma wpływ na minimalny okres spłaty, jednak nie oddziałuje na maksymalną liczbę dostępnych rat. W tym wypadku wszyscy klienci mogą wybrać spłatę zobowiązania w ciągu 2 lat.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Ratka – okres spłaty pożyczki

Wnioskowana kwota

Okres spłaty

Od 1 000 zł

10 - 24 miesięcy

Od 1 500 zł

20 - 24 miesięcy

Od 2 500 zł

22 - 24 miesięcy

Od 3 000 zł

18 - 24 miesięcy 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Pożyczkę można spłacić w krótszym terminie. Ratka nie pobiera z tego tytułu dodatkowych opłat.

Ratka – jak złożyć wniosek?

Wniosek o pożyczkę można złożyć tylko przez internet. W tym celu należy wybrać kwotę oraz okres spłaty na stronie internetowej firmy. Czytelnicy portalu mogą skorzystać z formularza dostępnego na stronie Bankier.pl.

Aby podpisanie umowy mogło dość do skutku, konieczne będzie podanie we wniosku podstawowych danych osobowych, otrzymanie pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki oraz przejście weryfikacji tożsamości. Ostatni krok ma miejsce w obecności kuriera, który dostarczy klientowi umowę pożyczki do podpisania.

Po otrzymaniu dokumentów, Ratka niezwłocznie prześle pożyczkobiorcy przyznaną kwotę. Środki mogą zostać wysłane na konto bankowe zwykłym przelewem lub przelewem ekspresowym. Pożyczkobiorca może wybrać także przekaz pieniędzy za pomocą czeku GIRO. Dwie ostatnie metody pociągają za sobą konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty.

Dla kogo pożyczka w firmie Ratka?

Pożyczka może zostać udzielona osobom, które:

 • są w wieku od 20 do 80 lat,
 • posiadają stały adres zamieszkania w Polsce,
 • posiadają dowód osobisty,
 • osiągają stały dochód w Polsce (akceptowana jest umowa o pracę, emerytura bądź renta),
 • nie zostały wpisane do wskazanych rejestrów dłużników (Krajowy Rejestr Długów, ERIF, InfoMonitor),
 • posiadają rachunek bankowy oraz numer telefonu komórkowego.

W trakcie przetwarzania wniosku o pożyczkę, może się zdarzyć, że klient zostanie poproszony o przedstawienie dodatkowego dokumentu potwierdzającego wysokość osiąganych dochodów. Może to być zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta bankowego lub dokument innego rodzaju.

Ile kosztuje pożyczka?

Za możliwość korzystania z przyznanych środków firma pobiera opłaty. Na całkowity koszt pożyczki składają się:

 • odsetki kapitałowe ­– pożyczka objęta jest oprocentowaniem wynoszącym 10 proc. w skali roku.  
 • opłata przygotowawcza – jej wysokość jest zależna od udzielonej kwoty pożyczki,  
 • opłata administracyjna – pobierana za każdy miesiąc korzystania z pożyczki, jej wysokość jest zależna od kwoty udzielonej pożyczki.  

Przed zaciągnięciem pożyczki klient może zapoznać się z wysokością opłat, korzystając z suwaka na stronie internetowej pożyczkodawcy. Ratka udostępnia również do wglądu tabelę opłat i prowizji.

Ratka – informacje dodatkowe

 • Posiadanie innych zobowiązań finansowych w bankach nie jest przeszkodą w ubieganiu się o pożyczkę w firmie Ratka. Ważne natomiast jest spełnienie warunku dotyczącego nie figurowania w rejestrach dłużników biur informacji gospodarczej.
 • Ratka sprawdza dane klienta w Biurze Informacji Kredytowej. 
 • Pożyczka spłacana jest w ratach malejących, przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego.
 • Klient może ubiegać się o kolejną pożyczkę jeszcze w trakcie spłacania swojego dotychczasowego zobowiązania. Ratka rozważy wniosek, jeśli zostanie spłacona co najmniej połowa obecnego zadłużenia.
 • Ratka umożliwia dokonanie zmiany terminu spłaty rat. W tym celu należy skontaktować się z firmą telefonicznie. 
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2021-02-24

Pierwsza pożyczka za darmo. Na czym polega darmowa pożyczka?

W obiegowej opinii utarło się przeświadczenie, że za każdą pożyczkę trzeba płacić. Darmowe pożyczki jednak nie tylko istnieją, ale cieszą się również dużą popularnością. Warto dowiedzieć się, czym są promocje rodzaju pierwsza pożyczka za darmo.

2021-02-24

Pożyczki bez BIK. Jak znaleźć pożyczki bez BIK-u i KRD?

Fakt posiadania innego zadłużenia staje się często przeszkodą do uzyskania kredytu. Zdecydowanie łatwiej znaleźć pożyczki bez BIK. Warto dowiedzieć się, czym należy się kierować oraz jak wygląda cała procedura.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych - jak dostać? Gdzie szukać?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych pozwalają pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na 10 lat. Udzielają ich tylko niektórzy pożyczkodawcy.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Konsolidacja - co to jest? Kredytu, długów, chwilówek?

Konsolidacja kredytów i chwilówek to temat dosyć skomplikowany. Najpierw odnieśmy się do samego pojęcia konsolidacji kredytu.

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.