Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Funeda udziela pożyczek długoterminowych na wysokie kwoty. Oferta jest dostępna przez internet i można z niej skorzystać bez poręczenia czy dodatkowych zabezpieczeń.

Funeda – jakie warunki pożyczki? Funeda – jakie warunki pożyczki? (funeda.pl)

Ile można pożyczyć w firmie Funeda?

Oferta firmy Funeda jest skierowana przede wszystkim do osób, które planują większy wydatek. Firma jest skłonna przyznać pożyczkę rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Najniższe zobowiązania zaczynają się od 2000 zł.  

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka w Funeda – kwota pożyczki

Parametr

Wielkość parametru

Kwota minimalna pożyczki

2000 zł

Kwota maksymalna pożyczki

12 000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Na jak długo można pożyczyć w firmie Funeda?

Wysoka kwota pożyczki w firmie Funeda wiąże się z długim okresem spłaty. Dzięki temu klient może rozłożyć zadłużenie na co najmniej kilkanaście niższych płatności. Maksymalny okres spłaty jest jednym z najdłuższych na rynku pożyczek pozabankowych. Trzeba jednak pamiętać, że dla niższych kwot pożyczki może on ulec skróceniu np. zaciągając do 7000 zł można wybrać termin spłaty nie dłuższy niż 36 miesięcy.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka w Funeda – kwota pożyczki

Parametr

Wielkość parametru

Minimalny okres spłaty pożyczki

12 miesięcy

Maksymalny okres spłaty pożyczki

48 miesięcy

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl 

Istnieje możliwość uregulowania zobowiązania przed terminem. Klienci, którzy spłacą pożyczkę wcześniej, skorzystają na niższych opłatach – firma odliczy od kosztu całkowitego opłaty dotyczące niewykorzystanego okresu.

Pożyczka w Funeda – jak złożyć wniosek?

Proces składania wniosku o pożyczkę w Funeda nie należy do skomplikowanych i przebiega podobnie jak w innych firmach. Zaczyna się on od wybrania kwoty oraz okresu spłaty pożyczki. Po poznaniu symulacji wysokości kosztu całkowitego oraz miesięcznych rat, klient może przejść do wypełnienia formularza.

Po jego wysłaniu kolejnym etapem jest weryfikacja rachunku bankowego klienta. Funeda udostępnia w tym celu możliwość skorzystania z usługi Instantor. Kolejny krok należy już do firmy. Po podjęciu decyzji analityk firmy oddzwoni z informacjami, czy pożyczka została przyznana. Jeśli tak, można już oczekiwać na przelew na rachunku bankowym klienta użyty przy weryfikacji.

Dla kogo pożyczka w firmie Funeda?

Aby zostać klientem Funeda , trzeba spełnić kilka warunków:

  • być w wieku między 20 a 70 lat,
  • posiadać obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej,
  • posiadać indywidualny rachunek bankowy,
  • korzystać z telefonu komórkowego.

Nie mniej istotnym wymogiem, który stoi przed klientem, jest brak negatywnych wpisów w badanych przez firmę bazach informacji gospodarczej. Na liście znajdują się InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Funeda wysyła również zapytania do Biura Informacji Kredytowej oraz Platform Wymiany Informacji Pożyczkowej.

Większe szanse na otrzymanie pożyczki mają klienci, którzy dodadzą do konta klienta kartę płatniczą oraz wyrażą zgodę na płatności cykliczne.

Firma podkreśla, że w niektórych przypadkach może poprosić o przesłanie drogą elektroniczną dokumentów poświadczający osiąganie dochodów.

Funeda – ile kosztuje pożyczka?

Za przyznanie pożyczki Funeda pobiera opłatę. W jej skład wchodzą:

  • oprocentowanie w wysokości 10 proc. (odsetki),
  • prowizja.

Przed złożeniem wniosku można zapoznać się z symulacją wysokości opłat oraz rat pożyczki.

Pożyczka w Funeda – informacje dodatkowe

  • Spłaty pożyczki można dokonać za pomocą szybkiego przelewu lub wybierając płatności cykliczne po dodaniu karty. 
  • Klient może spłacać jedną pożyczkę jednocześnie.  
  • Pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel.  
  • Oferta bez poręczeń i zabezpieczeń.

2020-06-16

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

2020-05-25

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.

2020-03-27

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych - jak dostać? Gdzie szukać?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych pozwalają pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na 10 lat. Udzielają ich tylko niektórzy pożyczkodawcy.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Wierzyciel - kim jest? Wierzyciel hipoteczny, osobisty, alimentacyjny

Wierzyciel to osoba, która ma prawo do formułowania żądania spełnienia świadczenia od innej osoby. Jeśli twój status to wierzyciel osobisty, wierzyciel hipoteczny, wierzyciel alimentacyjny, sprawdź jakie przysługują Ci prawa.

Raty 0 - czym charakteryzuje się pożyczka z ratami 0 procent?

Raty 0 procent dostępne są w ofertach zakupów ratalnych i promocyjnych chwilówek. Żeby mieć prawdziwe raty 0 procent, należy dokładnie czytać umowę.

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

Ikona informacji
poradniki