Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie!
Trwa wysyłanie formularza...
Dziękujemy!
Formularz został wysłany poprawnie.
Sprawdź swoją zdolność kredytową w innych bankach! Wybierz dodatkowe oferty i zwiększ swoją szansę na kredyt!
Trwa wysyłanie formularza...
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Decydujący się na Pożyczkę z Mikrokosztami od Alior Banku jednego mogą być pewni – nie zapłacą więcej niż 6 zł miesięcznie za każdy pożyczony 1000 zł. To nie jedyna cecha pożyczki godna uwagi. Aby ją zaciągnąć, nie trzeba mieć konta w Alior Banku ani dobierać ubezpieczenia.

 

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – informacje podstawowe

W Alior Banku prawie zawsze można znaleźć jakąś pożyczkę gotówkową w promocji. To dlatego, że oferta banku jest regularnie odświeżana. Jedna z aktualnych propozycji banku to Pożyczka z Mikrokosztami, która jest reklamowana przez bank jako oferta z niewielkim kosztem za każdy pożyczony 1000 zł. Klienci, którzy poszukują kredytu o innych parametrach, mogą skorzystać z następujących pożyczek Alior Banku:

 • Pożyczka gotówkowa – podstawowy wariant pożyczki w Alior Banku,
 • Pożyczka internetowa – pożyczka dostępna przez wniosek online,
 • Pożyczka na selfie – oferta bez wychodzenia z domu na wysoką kwotę i długi okres spłaty.
Pożyczka z Mikrokosztami w Alior Banku – warunki (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo

Mimo że kwota maksymalna Pożyczki z Mikrokosztami jest nieco niższa od tej dostępnej w standardowej wersji pożyczki, to wciąż pozwoli na sfinansowanie przedsięwzięcia wymagającego dużego wkładu. Zdecydowanie krótszy jest natomiast okres, na który można zaciągnąć pożyczkę.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka z Mikrokosztami w Alior Banku – podstawowe parametry pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

500 zł

Maksymalna kwota pożyczki

150 000 zł

Maksymalna kwota pożyczki na oświadczenie

uzależniona od relacji z bankiem

Minimalny okres kredytowania

24 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

60 miesięcy

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Pożyczka z Mikrokosztami – jak złożyć wniosek?

Wnioski o Pożyczkę z Mikrokosztami można składać różnymi kanałami. Wśród nich znajdują się:

 • formularz internetowy, który można znaleźć na stronie internetowej banku oraz Bankier.pl. Po jego wypełnieniu odpowiednia osoba z banku oddzwoni do wnioskującego,
 • bankowość internetowa – klienci, którzy korzystają już z usług Alior Banku, mogą złożyć wniosek o pożyczkę, klikając w odpowiednią zakładkę w systemie transakcyjnym,
 • kontakt na infolinii z konsultantem,
 • wizyta w placówce.

Wybierając formularz internetowy lub rozmowę z konsultantem na infolinii, wszystkie formalności zostaną wypełnione w trakcie rozmowy telefonicznej.

Dla kogo Pożyczka z Mikrokosztami w Alior Banku?

Oferta Alior Banku jest kierowana do osób, które osiągają dochody. Do akceptowanych źródeł dochodów należą m.in. umowa o pracę, prowadzona działalność gospodarcza, umowa najmu, emerytura czy renta.

Wniosek o pożyczkę można kierować już po skończeniu 18 lat. Bank wyznaczył również górną granicę wieku kredytobiorcy, która wynosi 80 lat w miesiącu kończącym okres kredytowania.

Proces przyznania pożyczki przewiduje przedstawienie swoich danych dochodowych przez wnioskodawcę.

Ile kosztuje Pożyczka z Mikrokosztami?

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka z Mikrokosztami w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

7,19%

Prowizja od udzielenia pożyczki

 • 24-47 miesięcy – 15,90%,
 • 48-60 miesięcy – 12,35%

Przelew pożyczki na konto w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Zaciągnięcie pożyczki w Alior Banku wiąże się z poniesieniem kosztów. Na wynagrodzenie banku składają się m.in. oprocentowanie oraz prowizja od przyznania pożyczki. Bank podkreśla, że za każdy pożyczony 1000 zł, klient nie zapłaci więcej niż 6 zł miesięcznie.

Wyjściowe oprocentowanie Pożyczki z Mikrokosztami wynosi 7,19 proc. w skali roku i dotyczy wszystkich zaciągających zobowiązanie. Nie jest ono uzależnione od wysokości pożyczonej kwoty lub okresu spłaty. Dlaczego wyjściowe? Ponieważ oprocentowanie stałe obowiązuje przez pierwsze 36 miesięcy. Dla kredytów z dłuższym terminem spłaty od 37 miesiąca może obowiązywać inna stawka oprocentowania.

W przeciwieństwie do oprocentowania, wysokość prowizji Pożyczki z Mikrokosztami jest już uzależniona od dodatkowego parametru, którym jest długość okresu spłaty. Zadłużenie zaciągnięte na co najmniej 4 lata pozwoli na obniżenie wysokości prowizji o ponad 3 pp.

Ubezpieczenie w Pożyczce z Mikrokosztami jest nieobowiązkowe.

Pożyczka z Mikrokosztami – pozostałe informacje

 • Wnioskodawca nie musi posiadać konta osobistego z oferty Alior Banku (np. Konta Jakże Osobistego),  
 • Pożyczka z Mikrokosztami nie jest objęta dodatkowym zabezpieczeniem,
 • Oferta promocyjna obowiązująca do odwołania.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla Pożyczki z Mikrokosztami V wynosi 13,38%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 085 zł, całkowita kwota do zapłaty: 22 589,45 zł, oprocentowanie stałe: 7,19%, całkowity koszt pożyczki: 5504,45 zł (w tym prowizja: 2110 zł (12,35%), odsetki: 3394,45 zł), 55 miesięcznych rat (w tym 54 równe raty w wysokości 410,72 zł, ostatnia rata: 410,57 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.06.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Okres kredytowania: minimalny 24 miesiące, maksymalny 60 miesięcy. Średni miesięczny koszt pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł wynosi nie więcej niż 6 zł dla pożyczek zaciągniętych na okres od 55 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty pożyczki, długości okresu kredytowania oraz daty płatności pierwszej raty. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-08-03

Zwrot towaru. Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Zakupy przez internet są niezwykle proste i dają nam dużo nowych możliwości. Z drugiej strony wiążą się jednak z dodatkowym ryzykiem. Warto mieć świadomość, że na określonych warunkach konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość i zwrotu towaru.

2020-07-24

Tani kredyt - gdzie najtaniej wziąć kredyt? Tanie kredyty

Co oznacza, że kredyt jest tani? Przede wszystkim wysokość oprocentowania i prowizji. W takim razie gdzie najtaniej zaciągnąć kredyt i ile kosztuje tani kredyt? Przygotowaliśmy krótki poradnik wyjaśniający, na co zwracać uwagę i gdzie szukać, żeby znaleźć tani kredyt gotówkowy.

2020-07-23

Egzekucja komornicza - jak wygląda? Ile wynoszą koszty komornicze?

Zetknięcie się z komornikiem jest bardzo stresujące. Niestety przekłada się nie tylko na komfort życia, ale również dodatkowe koszty komornicze, które w większości przypadków ponosi dłużnik.

Samochód na raty: jak kupić nowe auto na raty?

Zakup samochodu to spory wydatek. Nie musimy jednak ponosić go w całości. Dobrym rozwiązaniem okaże się rozłożenie płatności na raty.

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

Podatek od pożyczki. Kiedy należy zapłacić pcc od pożyczki?

Poszukując dodatkowych środków, do naszej dyspozycji zostają nie tylko kredyty bankowe i pożyczki udzielane przez firmy spoza sektora bankowego. Często sięgamy również po pożyczki prywatne. Warto dowiedzieć się, kiedy będzie się to wiązało z koniecznością zapłacenia podatku od pożyczki.

Jak oszczędzać prąd? Skuteczne oszczędzanie prądu

Świadome prowadzenie domowego budżetu zakłada szukanie oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jednym ze znacznych obciążeń są ceny energii elektrycznej. Warto dowiedzieć się, jak zredukować koszty z tego tytułu.

Ikona informacji
poradniki