Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Szukając pożyczki od ręki, zwróćmy uwagę na związane z nią koszty i na to, jakie warunki musimy spełnić, aby taką pożyczkę otrzymać. To właśnie oba te czynniki powinny stanowić dla nas podstawowe kryterium przy wyborze oferty.

Pożyczka od ręki – jak wziąć? 

Jeśli wydaje nam się, że pożyczka od ręki jest możliwa jedynie w przypadku pożyczki od rodziny czy przyjaciół, to jesteśmy w błędzie! Szybkich pożyczek od ręki udziela coraz więcej firm pozabankowych, kusząc minimalną ilością formalności, których musimy dopełnić, by otrzymać pieniądze.

Pożyczka od ręki - zasady pożyczek od ręki, jak wziąć? (YAY Foto)

Pożyczkę od ręki możemy otrzymać na dowolny cel, a do tego, by się o nią ubiegać zazwyczaj wystarczą dane, które figurują w naszym dowodzie osobistym. Plusem pożyczki do ręki jest wysoka jej przyznawalność i jasno określone koszty, co oznacza, że od początku wiemy, ile będzie kosztować nas szybka pożyczka od ręki.

Pożyczka od ręki znajduje się w ofercie wielu firm pożyczkowych, dlatego zanim wybierzemy konkretną instytucję pozabankową, przyjrzyjmy się temu, na jakich warunkach udzielą nam szybkiej pożyczki od reki. Tym, co powinniśmy wziąć pod uwagę jest:

 • to, ile możemy pożyczyć;
 • całkowity koszt zobowiązania o które się ubiegamy;
 • to, czy z wybraną pożyczką od ręki wiążą się jakieś dodatkowe koszty (a jeśli tak, to ile one wynoszą);
 • to, jakie konsekwencje (również finansowe) przyjdzie nam ponieść w przypadku nieterminowej spłaty;
 • to, jakie warunki musimy spełnić, by otrzymać pożyczkę od ręki.

Aby dostać pożyczkę od ręki, wystarczy wypełnić formularz na stronie konkretnego pożyczkodawcy. Ważne jest to, aby uzupełnić wszystkie wymagane pola i podać prawdziwe dane. We wniosku zazwyczaj musimy podać takie informacje, jak:

 • imię i nazwisko;
 • pesel;
 • numer i serię dowodu;
 • adres zamieszkania;
 • adres zameldowania;
 • adres korespondencyjny (jeśli jest inny niż adres zameldowania);
 • numer telefonu;
 • numer rachunku bankowego;
 • informacje o zatrudnieniu;
 • wysokość osiąganych dochodów (tu wystarczy sama deklaracja, nie musimy przedstawiać żadnych zaświadczeń potwierdzających zatrudnienie).

Niektóre firmy pożyczkowe wymagają również wykonania przelewu weryfikacyjnego, tj. przelania na podany numer konta kwoty w wysokości 1 gr lub 1 zł. Czasem potwierdzenia naszej tożsamości możemy dokonać za pomocą specjalnej aplikacji. Są również firmy pozabankowe, które stosują jednocześnie obie metody weryfikacji. Najczęstszym sposobem potwierdzenia naszej tożsamości jest przelew weryfikacyjny, dlatego nim złożymy wniosek o pożyczkę na stronie danej firmy, sprawdźmy i to, czy stosowana metoda weryfikacji nam odpowiada.

Po dopełnieniu formalności pozostaje nam jedynie czekać na to, jak nasz wniosek o przyznanie pożyczki do ręki zostanie rozpatrzony (o tym, czy pożyczka od ręki została nam udzielona zostaniemy poinformowani najpóźniej następnego dnia roboczego). Jeśli decyzja będzie pozytywna, to pochodzące z pożyczki od ręki pieniądze od razu znajdą się na naszym rachunku bankowym (tym samym, którego numer podaliśmy w formularzu pożyczkowym).

Pożyczka od ręki – gdzie dostanę? 

Pożyczka od ręki oferowana jest przez wiele firm pozabankowych i przez osoby prywatne. Jeśli jesteśmy zainteresowani takim produktem, jak szybka pożyczka od ręki, to nim zaczniemy się o nią ubiegać, powinniśmy sprawdzić firmę, od której chcemy pożyczyć pieniądze. Mimo regulacji prawnych, na rynku usług pożyczkowych wciąż istnieją nieuczciwe podmioty, które finansowego wsparcia nam wprawdzie udzielą, lecz np. nie zagwarantują bezpieczeństwa transakcji.

Wnioskując o szybką pożyczkę od ręki u nikomu nieznanej firmy, musimy liczyć się z lichwiarskim procentem i z dodatkowymi kosztami, których w umowie nie było. Chcąc uniknąć tego rodzaju przykrych niespodzianek, lepiej wybrać sprawdzonego pożyczkodawcę, który ma doświadczenie w udzielaniu szybkich pożyczek od ręki, który ma dobre opinie i cieszy się zaufaniem klientów.

Zobacz też: Pożyczka pozabankowa - czym jest i na czym polega?

Pożyczka od ręki – zalety 

Szybka pożyczka od ręki, to doskonały sposób na to, by poradzić sobie z nieprzewidzianymi kłopotami finansowymi czy z tymi wydatkami, których nie uwzględniliśmy wcześniej w domowym budżecie. Jakie są największe zalety szybkiej pożyczki od ręki? Po pierwsze wniosek o przyznanie pożyczki od ręki możemy złożyć online - nie musimy w tym celu wychodzić z domu, ani czekać w długiej kolejce do bankowego okienka. Po drugie, wszystkich formalności związanych z ubieganiem się o pożyczkę do ręki dopełnimy zaledwie w kilka minut. Po trzecie, decyzję o tym, czy pożyczka od ręki została nam przyznana otrzymamy najpóźniej następnego dnia roboczego. Ponadto w przypadku wydania pozytywnej decyzji, pieniądze z pożyczki od ręki w ciągu kilku minut (o ile mamy rachunek w tym samym banku co pożyczkodawca) znajdą się na naszym koncie, dzięki czemu od razu będziemy mogli nimi dysponować.

Zobacz też: Oferta pożyczek pozabankowych w PożyczkaOK

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-04-12

Jak dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie tylko w firmie pozabankowej, ale też i w banku. Jak ją można dostać? Dla kogo jest przeznaczona?

2019-04-12

500+ a kredyt gotówkowy - podstawowe informacje

Czy dodatkowy dochód w postaci świadczenia "Rodzina 500+" jest brany pod uwagę przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?

2019-03-29

Wiarygodność firmy pożyczkowej - jak i gdzie ją sprawdzić?

Na rynku nie brakuje ofert pożyczek pozabankowych. Nie wszystkie mogą być jednak uczciwe. Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej?

Kredyt na ślub - czy warto go brać? Jak wybrać ofertę?

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Generuje również ogromne koszty, na których pokrycie nie każdy może sobie pozwolić.

Pożyczka online - kiedy warto zdecydować się na pożyczkę przez internet?

Pożyczanie pieniędzy jest coraz łatwiejsze. Obecnie można to zrobić nawet przez internet. Wyjaśniamy na jakiej zasadzie działają pożyczki udzielane online.

Kredyt konsolidacyjny - dla kogo jest i czy warto go brać?

Jakie są zasady zaciągania kredytu konsolidacyjnego? Dla kogo przeznaczona jest taka oferta i czy rzeczywiście jest to rozwiązanie rozsądne? 

Jak wziąć kredyt na umowę o dzieło i umowę zlecenie?

Jak wziąć kredyt na umowę o dzieło i umowę zlecenie? Z jakimi dodatkowymi formalnościami się to wiąże?

Ikona informacji
poradniki