Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Banki mają różne sposoby, aby zachęcić do założenia konta bankowego. Kuszą niskimi opłatami, a nawet ich brakiem, premiami pieniężnymi, licznymi rabatami czy zwrotem części poniesionych wydatków. Jednak wśród gąszczu ofert nie jest tak łatwo wybrać najlepsze konto bankowe, jak mogłoby się wydawać.

Najlepsze konto bankowe niewątpliwie powinno charakteryzować się niskimi opłatami, przejrzystością, ale przede wszystkim powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb jego posiadacza. Na rynku jest olbrzymi wybór ofert, jakie banki proponują klientom fizycznym. Wśród nich możemy znaleźć darmowe rachunki, takie, które warunkują obniżenie podstawowych opłat pod warunkiem spełnienia wskazanych obostrzeń stawianych przez bank czy umożliwiające otrzymanie premii pieniężnych, bonusów i zniżek. W jaki sposób wybrać najlepsze darmowe konto bankowe, tym bardziej, że banki co chwila wprowadzają nowe produkty wycofując inne? Podpowiadamy.

Najlepsze konto bankowe - jakie będzie miało cechy? Które wybrać? Najlepsze konto bankowe - jakie będzie miało cechy? Które wybrać?

Konto bankowe dopasowane do własnych potrzeb

Rachunek bankowy pozwala na wygodne zarządzanie swoimi finansami, szybką realizację transakcji oraz bezpieczne lokowanie nadwyżek pieniężnych. Jednak, aby wybrać najlepsze konto bankowe w Polsce należy realnie ocenić swoje potrzeby. Jest to o tyle ważne, ponieważ na rynku nie ma całkowicie darmowych rachunków. W tabeli opłat i prowizji zawsze znajdzie się jakaś opłata, która może nas niemiło zaskoczyć. Zatem przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • koszt prowadzenia konta oraz ewentualne warunki zwalniające z podstawowej opłaty,
  • opłaty związane z posiadaniem i użytkowaniem karty płatniczej (w tym liczbę lub wartość transakcji, których ewentualne wykonanie pozwoli uniknąć prowizji),
  • koszt przelewów internetowych i stacjonarnych,
  • wysokość prowizji pobieranej w przypadku wpłat i wypłat gotówkowych w oddziale banku,
  • sieć bankomatów, z których można korzystać bezpłatnie.

Do tego dochodzi również wiele innych usług, z których posiadacz konta będzie korzystał. Przykładowo, jeśli często podróżujemy za granicę kraju, warto sprawdzić koszt wypłaty z tamtejszych bankomatów czy opłaty związane z przewalutowaniem. Jeszcze inni klienci stawiają na innowacyjne rozwiązania proponowane przez bank, prostotę bankowości internetowej bądź najistotniejsza będzie dla nich funkcjonalność aplikacji mobilnej.

Oczywiście, wybierając idealny rachunek, czy to standardowy, czy też najlepsze konto bankowe dla młodych, czy najlepsze konto bankowe dla studenta, najistotniejsze są opłaty. To one w większości przypadków są czynnikiem decydującym o wyborze.  Na rynku sporo banków oferuje darmowe prowadzenie konta, jednak ich liczba zmniejsza się jeśli dodamy do tego brak opłat za użytkowanie karty płatniczej. Warto jednak zwrócić uwagę czy instytucja proponuje zwolnienie z podstawowych kosztów w zamian za spełnienie dodatkowych warunków. Zazwyczaj nie są one wygórowane i dotyczą minimalnej liczby transakcji jaką należy wykonać kartą płatniczą bądź zadeklarowania stałych wpływów na rachunek, w określonej wysokości.

Zobacz: Jakie konto dla młodych wybrać? Czym się kierować?

Sprawdź co zyskasz na założeniu konta bankowego

Wybór najlepszego konta bankowego po samych kosztach związanych z jego prowadzeniem może być trudny. Wiele banków stosuje bowiem zwolnienia z opłat, jeśli klient spełni określone warunki. Tym samym liczba darmowych rachunków może się poszerzyć. W takiej sytuacji ważniejsze stają się obostrzenia określone regulaminem, a dokładniej, w którym banku są łatwiejsze do spełnienia.

Kiedy już zawęzimy swój wybór do paru produktów, najlepsze darmowe konto bankowe możemy wyłonić na podstawie usług dodatkowych proponowanych w jego ramach. Banki bowiem prowadząc zaciętą walkę o klienta indywidualnego proponują mu liczne promocje, które przyjmują postać pieniężnych bonusów za przeniesienie rachunku – dochodzących do kilkuset złotych, bonów i kuponów rabatowych bądź zwrotu części poniesionych wydatków.  Wybierając najlepsze konto bankowe dla siebie możemy zatem wybrać czy chcemy otrzymać przykładowo dodatkowe środki za jego założenie, moneyback - zwrot części środków za dokonane transakcje, bony sodexo, bilety do kina, dopłatę do rachunków za telefon czy bon na zakupy we wskazanych sklepach.  

Przeczytaj: Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Przelew na telefon - jak działa? Sposoby korzystania, BLIK

Obecnie powstaje wiele innowacji w dziedzinie realizowania przelewów. Mają one na celu dopasowanie jeszcze bardziej oferty banków do oczekiwań Klientów. Nowością jest przelew na telefon. Sprawdź, jak go zrealizować

2018-11-17

Jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Sposoby

Wysłanie przelewu na zły rachunek rozliczeniowy to w zasadzie błąd społeczny, który każdemu kiedyś się przydarzył. Wówczas pojawia się problem, jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Jest na to kilka sposobów, warto sprawdzić je.

2018-11-17

Numer konta bankowego - gdzie jest, ile ma cyfr?

Numer konta bankowego składa się z 26 cyfr, które zapisywane są według pewnego schematu. Możemy z nich odczytać, w jakim banku dany rachunek jest prowadzony oraz sprawdzić, czy konto bankowe, na które chcemy przelać pieniądze, jest prawidłowe.

W jakim banku konto – bankowe, osobiste? Najkorzystniejsze oferty

Konto osobiste pozwala wygodnie zarządzać finansami osobistymi – rozliczać się bezgotówkowo, oszczędzać, porządkować i analizować wydatki. Wybór jest szeroki, dlatego w pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję, na czym najbardziej nam zależy.

Ranking banków w Polsce - najlepsze i bezpieczne banki w Polsce

„Złoty Bankier” to mający wieloletnią tradycję ranking banków – instytucji, które oferują najlepsze konta osobiste, kredyty hipoteczne i inne produkty oraz m.in. stosują najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa.

Sprawdzanie konta bankowego – jak sprawdzić numer konta i bank?

Numer konta bankowego w Polsce opiera się na międzynarodowym standardzie. Dzięki temu można sprawdzić poprawność oznaczenia rachunku oraz dowiedzieć się, w której instytucji jest prowadzony. Sprawdzanie numeru konta wymaga znajomości kilku zasad.

Najlepsze konto bankowe - jakie będzie miało cechy? Które wybrać?

Banki mają różne sposoby, aby zachęcić do założenia konta bankowego. Kuszą niskimi opłatami, a nawet ich brakiem, premiami pieniężnymi, licznymi rabatami czy zwrotem części poniesionych wydatków. Jednak wśród gąszczu ofert nie jest tak łatwo wybrać najlepsze konto bankowe, jak mogłoby się wydawać.

Ikona informacji
poradniki