Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Lokata HAPPY jest jednym z wielu produktów depozytowych Idea Banku przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Atrakcyjne oprocentowanie i szeroki wybór sposobu złożenia wniosku, powinny przekonać nowych klientów do tego produktu  tym bardziej,  że bank stawia przed zainteresowanymi niewygórowane wymagania. 

Lokata HAPPY w Idea Banku Lokata HAPPY w Idea Banku (Idea Bank)

Lokata HAPPY w Idea Banku – informacje podstawowe 

Kwartalna Lokata HAPPY to obecnie jeden z najwyżej oprocentowanych depozytów na rynku. Aby skorzystać z oferty, należy posiadać status nowego klienta. Bank dysponuje szerokim wachlarzem produktów depozytowych, dlatego również dotychczasowi klienci mogą znaleźć coś dla siebie. 

Idea Bank poprawił ofertę i od niedawna można zerwać Lokatę HAPPY bez ryzyka utraty odsetek

Jak założyć Lokatę HAPPY w Idea Banku?

Wniosek o założenie lokaty można złożyć w banku na dwa sposoby - online z poziomu strony internetowej oraz w oddziale. Inną metodą jest skorzystanie z formularza Bankier.pl, za pomocą którego w szybki i prosty sposób złożysz wniosek przez internet bez dodatkowych opłat. 

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty HAPPY w Idea Banku

Założenie lokaty jest możliwe, jeśli klient dysponuje kwotą co najmniej 500 zł. Maksymalna kwota, którą można przekazać bankowi wynosi 20 000 zł. Osoby, które chciałyby zdeponować większą sumę pieniędzy, będą musiały skorzystać z innych produktów banku. Atrakcyjne oprocentowanie można również znaleźć na Lokacie HAPPY PRO, która także jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów.

Możliwe jest założenie wyłącznie jednej Lokaty HAPPY

Lokata HAPPY w Idea Banku – oprocentowanie

Stopa procentowa w lokacie HAPPY jest stała przez cały okres trwania umowy i wynosi 1,80 proc. w skali roku. 

Bank nie wyznaczył progów kwotowych, co oznacza, że każda lokata jest oprocentowana jednakowo, niezależnie od wysokości zdeponowanych środków. Odsetki kapitalizowane są z dołu, czyli na koniec okresu umownego.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty HAPPY w Idea Banku?

Po zakończeniu trwania umowy lokata odnawia się na ten sam okres co pierwotnie, ale na warunkach lokaty STANDARDOWEJ o początkowym okresie trwania wynoszącym 3 miesiące. Aby wypłacić kapitał wraz z wypracowanymi odsetkami po zakończeniu trwania Lokaty HAPPY, klient może wydać dyspozycję zmiany charakteru lokaty w dowolnym momencie trwania umowy. Dyspozycja może zostać wydana w oddziale banku, jak i poprzez bankowość telefoniczną banku.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata HAPPY a Lokata STANDARDOWA - porównanie

Parametr

Lokata HAPPY

Lokata STANDARDOWA

Oprocentowanie

1,80 proc.

0,20 proc.

Kwota minimalna lokaty

500 zł

1 zł

Kwota maksymalna lokaty

20 000 zł

1 000 000 zł

Dostępność

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokata HAPPY w Idea Banku – dodatkowe warunki

Podstawowym wymogiem stawianym przez bank jest posiadanie statusu nowego klienta. Oferta nie jest dostępna dla osób, które kiedykolwiek: 

zawarły z Idea Bankiem lub Lion's Bankiem umowę produktową,
złożyły wniosek o zawarcie umowy produktowej w Idea Banku bądź Lion's Banku.

W odróżnieniu od niektórych banków, które przyznają status nowego klienta osobom posiadającym odpowiedni okres karencji w użytkowaniu produktów z ich oferty, Idea Bank nie przewiduje takiej możliwości. 

Warto wspomnieć, że bank nie wymaga założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ani żadnego innego produktu bankowego od klienta zakładającego lokatę. Oznacza to, że lokata nie jest obarczona żadnymi dodatkowymi kosztami, których klient początkowo nie przewidział.  

Lokata HAPPY w Idea Banku – informacje dodatkowe

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
Zalety i Wady Lokaty HAPPY w Idea Banku
Zalety Wady

Atrakcyjne oprocentowanie

Tylko dla nowych klientów banku

Oprocentowanie stałe odporne na wahania stóp procentowych

Brak możliwości częściowej wypłaty środków

Niewygórowana kwota minimalna potrzebna do założenia lokaty

Możliwość założenia jednej lokaty

Możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek


Brak konieczności zakładania ROR-u czy korzystania z innych produktów bankowych Idea Banku

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata HAPPY a Lokata STANDARDOWA - porównianie

Parametr

energoLOKATA 3M PLUS

neoLOKATA 3M

Oprocentowanie

4,00 proc.

0,10 proc.

Kwota minimalna lokaty

1000 zł

1 zł

Kwota maksymalna lokaty

10 000 zł

1 000 000 zł

Dostępność

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Klient nie może dokonywać wpłat ani częściowych wypłat w trakcie trwania umowy. Plusem jest natomiast możliwość dokonania przedterminowej wypłaty kapitału wraz z naliczonymi do tej pory odsetkami. 


2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.