Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Lokata HAPPY jest jednym z wielu produktów depozytowych Idea Banku przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Atrakcyjne oprocentowanie i szeroki wybór sposobu złożenia wniosku, powinny przekonać nowych klientów do tego produktu  tym bardziej,  że bank stawia przed zainteresowanymi niewygórowane wymagania. 

Lokata HAPPY w Idea Banku – informacje podstawowe 

Kwartalna Lokata HAPPY to obecnie jeden z najwyżej oprocentowanych depozytów na rynku. Aby skorzystać z oferty, należy posiadać status nowego klienta. Bank dysponuje szerokim wachlarzem produktów depozytowych, dlatego również dotychczasowi klienci mogą znaleźć coś dla siebie. 

Jak założyć Lokatę HAPPY w Idea Banku?

Wniosek o założenie lokaty można złożyć w banku na trzy sposoby – za pomocą bankowości telefonicznej, online z poziomu strony internetowej oraz od niedawna w oddziale. Inną metodą jest skorzystanie z formularza Bankier.pl, za pomocą którego w szybki i prosty sposób złożysz wniosek przez internet bez dodatkowych opłat. 

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty HAPPY w Idea Banku

Założenie lokaty jest możliwe, jeśli klient dysponuje kwotą co najmniej 500 zł. Maksymalna kwota, którą można przekazać bankowi wynosi 20 000 zł. Osoby, które chciałyby zdeponować większą sumę pieniędzy, będą musiały skorzystać z innych produktów banku. Atrakcyjne oprocentowanie można również znaleźć na Lokacie HAPPY PRO, która także jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów.

Możliwe jest założenie wyłącznie jednej Lokaty HAPPY

Lokata HAPPY w Idea Banku – oprocentowanie

Stopa procentowa w lokacie HAPPY jest stała przez cały okres trwania umowy i wynosi 4,00 proc. w skali roku. 

Bank nie wyznaczył progów kwotowych, co oznacza, że każda lokata jest oprocentowana jednakowo, niezależnie od wysokości zdeponowanych środków. Odsetki kapitalizowane są z dołu, czyli na koniec okresu umownego.

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty HAPPY w Idea Banku?

Po zakończeniu trwania umowy lokata odnawia się na ten sam okres co pierwotnie, ale na warunkach lokaty STANDARDOWEJ o początkowym okresie trwania wynoszącym 3 miesiące. Aby wypłacić kapitał wraz z wypracowanymi odsetkami po zakończeniu trwania Lokaty HAPPY, klient może wydać dyspozycję zmiany charakteru lokaty w dowolnym momencie trwania umowy. Dyspozycja może zostać wydana w oddziale banku, jak i poprzez bankowość telefoniczną banku.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele
Lokata HAPPY a Lokata STANDARDOWA - porównanie
Parametr Lokata HAPPY Lokata STANDARDOWA
Oprocentowanie

4,00 proc.

3,90 proc.

Kwota minimalna lokaty 500 zł 1 zł
Kwota maksymalna lokaty 20 000 zł 1 000 000 zł
Dostępność Wyłącznie nowi klienci Wszyscy klienci
Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokata HAPPY w Idea Banku – dodatkowe warunki

Podstawowym wymogiem stawianym przez bank jest posiadanie statusu nowego klienta. Oferta nie jest dostępna dla osób, które kiedykolwiek: 

zawarły z Idea Bankiem lub Lion's Bankiem umowę produktową,
złożyły wniosek o zawarcie umowy produktowej w Idea Banku bądź Lion's Banku.

W odróżnieniu od niektórych banków, które przyznają status nowego klienta osobom posiadającym odpowiedni okres karencji w użytkowaniu produktów z ich oferty, Idea Bank nie przewiduje takiej możliwości. 

Warto wspomnieć, że bank nie wymaga założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ani żadnego innego produktu bankowego od klienta zakładającego lokatę. Oznacza to, że lokata nie jest obarczona żadnymi dodatkowymi kosztami, których klient początkowo nie przewidział.  

Lokata HAPPY w Idea Banku – informacje dodatkowe

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele
Zalety i Wady Lokaty HAPPY w Idea Banku
Zalety Wady
Atrakcyjne oprocentowanie Tylko dla nowych klientów banku
Oprocentowanie stałe odporne na wahania stóp procentowych Brak możliwości częściowej wypłaty środków
Niewygórowana kwota minimalna potrzebna do założenia lokaty Utrata odsetek w przypadku wcześniejszej likwidacji lokaty
Brak konieczności zakładania ROR-u czy korzystania z innych produktów bankowych Idea Banku Możliwość założenia jednej lokaty
Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Lokata HAPPY a Lokata STANDARDOWA - porównianie

Parametr

energoLOKATA 3M PLUS

neoLOKATA 3M

Oprocentowanie

4,00 proc.

0,10 proc.

Kwota minimalna lokaty

1000 zł

1 zł

Kwota maksymalna lokaty

10 000 zł

1 000 000 zł

Dostępność

Wyłącznie nowi klienci

Wszyscy klienci

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Klient nie może dokonywać wpłat ani częściowych wypłat w trakcie trwania umowy, a przedwczesne zamknięcie lokaty wiąże się z utratą wypracowanych odsetek.

Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

2018-11-17

Lokata odnawialna - czym jest? Różnice z nieodnawialną

W momencie zakładania lokaty, bank zapyta nas czy chcemy by nasza lokata odnowiła się automatycznie czy nie. Jeśli wybierzemy lokatę odnawialną, po jej wygaśnięciu, bank założy kolejny depozyt. Z kolei lokata nieodnawialna wróci od razu na nasze konto.

Lokata strukturyzowana - czym jest? Produkty strukturyzowane

Produkty strukturyzowane, chociaż wciąż są nowością, cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Sprawdź, na czym polega lokata strukturyzowana i dlaczego warto z niej skorzystać.

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się jak zacząć oszczędzać i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

Lokaty walutowe. Ranking lokat bankowych w euro. Oferty.

Większość banków ma w swojej ofercie lokaty walutowe. Najczęściej są to depozyty w euro (EUR), dolarze (USD), funcie brytyjskim (GBP) i franku szwajcarskim (CHF). Oprocentowanie lokat walutowych jest znacznie niższe niż depozytów w złotówkach.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Ikona informacji
poradniki