Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Lokata dla nowych klientów to najwyżej oprocentowany produkt depozytowy mBanku. Przekazując bankowi swoje oszczędności na trzy miesiące, można zyskać 3,50 proc. w skali roku. Z oferty będą mogli skorzystać jedynie klienci, którzy są skłonni założyć w mBanku jedno z proponowanych kont osobistych.

Lokata dla nowych klientów w mBanku – jakie warunki? Lokata dla nowych klientów w mBanku – jakie warunki? (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Lokata dla nowych klientów w mBanku – informacje podstawowe 

Lokata oferowana przez mBank nowym klientom jest jednym z lepiej oprocentowanych produktów depozytowych na rynku. Oferta od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce lokat kwartalnych, co potwierdza ranking lokat przygotowywany przez redakcję Bankier.pl. Atrakcyjne oprocentowanie jest dostępne dla klientów, którzy otworzą konto osobiste w banku. 

Jak założyć Lokatę dla nowych klientów? 

Lokatę można otworzyć wyłącznie online. W tym celu należy wypełnić formularz dostępny zarówno na stronie banku, jak i na tej podstronie portalu Bankier.pl. We wniosku należy określić wysokość depozytu. Jako że podstawowym warunkiem założenia lokaty jest posiadanie konta w banku, wniosek zakłada równoczesne otwarcie rachunku. ROR zostanie otwarty po weryfikacji danych klienta przelewem z innego konta, natomiast lokata zostanie założona po zasileniu rachunku ustaloną w formularzu kwotą. 

Kwota minimalna i maksymalna Lokaty dla nowych klientów

Kwota minimalna lokaty nie jest wysoka. Z atrakcyjnych warunków można skorzystać, posiadając fundusze na poziomie 500 zł. Klient może przekazać w depozyt bankowi maksymalnie 10 000 zł. mBank dopuszcza założenie tylko jednej lokaty, dlatego klienci z większymi zasobami finansowymi będą musieli poszukać innej oferty. 

Lokata dla nowych klientów w mBanku – oprocentowanie

Oprocentowanie lokaty w mBanku jest stałe przez cały okres trwania umowy i wynosi 3,50 proc. w skali roku. Nie jest ono uzależnione od wysokości wkładu lokaty i obejmuje całość środków klienta. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu umownego, tzn. po upływie 3 miesięcy. 

Zerwanie lokaty przed terminem jej zapadalności wiąże się z utratą większości wypracowanych do tej pory odsetek, ponieważ wypłacone środki zostaną objęte obniżonym oprocentowaniem w wysokości 0,01 proc. 

Czy jest możliwość odnowienia Lokaty dla nowych klientów?

Lokata dla nowych klientów ulega automatycznemu przedłużeniu na kolejny okres, jednak bank zastosuje już inne oprocentowanie. Po upływie pierwszego okresu umownego, lokata jest prowadzona na warunkach lokaty standardowej. Zainteresowani dalszą współpracą z bankiem, mogą wypłacić wypracowane po kwartale środki lub dopisać je do rachunku depozytu. Pozostali klienci mają możliwość zmienić charakter lokaty na nieodnawialną w całym okresie jej trwania, jednak nie później niż ostatniego dnia przed jej zakończeniem.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata dla nowych klientów a Lokata standardowa 3M - porównanie

Parametr

Lokata dla nowych klientów

Lokata standardowa 3M

Oprocentowanie

3,50 proc.

0,70 proc.

Kwota minimalna lokaty

500 zł

500 zł

Kwota maksymalna lokaty

10 000 zł

Brak

Maksymalna liczba posiadanych lokat

1

Brak

Dostępność (kanały)

Tylko przez internet  

Bankowość internetowa, bankowość telefoniczna, oddział

Warunki dodatkowe

Status nowego klienta

Konto w mBanku

Brak

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokata dla nowych klientów – dodatkowe warunki

Oferta nie jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Aby z niej skorzystać, konieczne będzie spełnienie dwóch warunków, do których należą:

  • posiadanie statusu nowego klienta,

  • otwarcie rachunku bankowego w mBanku. 

W niektórych bankach status nowego klienta można odzyskać po kilkunastu miesiącach od zerwania z nim relacji. W tym przypadku, lokatę mogą założyć wyłącznie osoby, które do tej pory nigdy nie prowadziły rachunku w mBanku.

Drugi warunek to otwarcie konta. Klient ma do wyboru eKonto osobiste, eKonto oszczędnościowe lub mKonto Intensive. Opłaty towarzyszące ich prowadzeniu różnią się, dlatego istotne jest wcześniejsze zapoznanie się z taryfą prowizji i opłat bankowych mBanku.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Konta osobiste dostępne przy Lokacie dla nowych klientów – podstawowe opłaty

Konto

Typ konta

Opłata za prowadzenie/m-c

Opłata za wydanie karty

Opłata za obsługę karty/m-c

eKonto standard

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

0 zł

0 zł

0 – 4 zł

mKonto Aquarius

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

0 – 19,50 zł

0 zł

0 – 3 zł

mKonto Aquarius Intensive

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

0 – 49,50 zł

0 zł

0 zł

eMax

Rachunek oszczędnościowy

0 zł

36 zł (opłata roczna)

0 zł

eMax Plus

Rachunek oszczędnościowy

0 zł

Karta nie jest wydawana

Karta nie jest wydawana

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Lokata dla nowych klientów – zalety i wady

Lokata przykuwa uwagę przede wszystkim wysokim oprocentowaniem, które wyróżnia ją wśród konkurencji. Jego niezmienność przez cały okres trwania umowy również można uznać za plus, choć jest to powszechnie stosowana praktyka w przypadku krótkoterminowych depozytów.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Lokata dla nowych klientów w mBanku – zalety i wady

Zalety

Wady

Atrakcyjne oprocentowanie

Tylko dla nowych klientów banku

Oprocentowanie stałe, które jest odporne na wahania stóp procentowych

Konieczność założenia konta osobistego

Niewygórowana kwota minimalna (500 zł)

Niska kwota maksymalna lokaty (10 000 zł)

Możliwość założenia tylko jednej lokaty

Utrata większości odsetek w przypadku wcześniejszej likwidacji lokaty

Brak możliwości dokonywania wpłat oraz wypłat częściowych

Lokata dostępna wyłącznie online

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Bank nie daje możliwości dokonywania wpłat ani wypłat częściowych. Wybranie środków z rachunku depozytu wiąże się z jego likwidacją. Co prawda, zostaną one objęte oprocentowaniem stosowanym dla przedterminowo wypłacanych lokat, jednak jego wysokość jest symboliczna. Produkt mBanku może również nie być wolny od opłat, ze względu na konieczność równoległego prowadzenia rachunku bankowego. Dopiero aktywne korzystanie z karty lub dokonywanie regularnych wpływów pozwoli na uniknięcie kosztów w większości proponowanych kont.


2019-03-14

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

2018-11-17

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.

2018-11-17

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokata jednodniowa - jak działa? Ranking i porównanie ofert

Lokata jednodniowa jest to depozyt zakładany na okres jednego dnia. Lokatę jednodniową najwygodniej jest obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Zaletą lokat jednodniowych jest dzienna kapitalizacja odsetek.

Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje

Zakładając nowe konto lub wnioskując o kredyt warto poszukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty kredytowania lub skorzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje lokat umożliwiają dostęp do lepszych stawek oprocentowania.

Lokaty długoterminowe - rodzaje i oferty banków lokat

Lokaty długoterminowe to depozyty, których okres zapadalności jest dłuższy niż rok. Większość banków oferuje lokaty długoterminowe na okres 12, 24 i 36 miesięcy, ale można spotkać oferty nawet na 48 czy 60 miesięcy.

Ikona informacji
poradniki