Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Uwagę milionów kibiców przykuwa przede wszystkim Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecze? Istnieje kilka sprawdzonych, legalnych sposobów.

Niemal każdy z nas kojarzy hymn i podniosłą atmosferę towarzyszącą nieodłącznie Lidze Mistrzów UEFA. Rozgrywki, w których udział biorą najlepsze europejskie kluby, cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie, nie inaczej jest również w naszym kraju. Śledzenie pojedynków wzbudza olbrzymie emocje i jest praktycznie obowiązkiem każdego pasjonata piłki nożnej. Chociaż bilety na większość obiektów są bardzo drogie, wcale nie trzeba wydać dużo, aby obserwować zmagania i być z nimi na bieżąco. Liga Mistrzów w TV zagwarantuje równie dużo wrażeń, bez potrzeby pójścia na kompromisy dotyczące jakości czy oprawy. Oczywiście osoby nieposiadające telewizora również mogą się nią cieszyć, korzystając z platform streamingowych. Warto dowiedzieć się, gdzie oglądać Ligę Mistrzów i ile zapłacimy za dostęp do wszystkich meczów w najwyższej jakości.

Liga Mistrzów: gdzie oglądać? Liga mistrzów w TV i internecie (fot. Cesare Purini Insidefoto / BACKGRID / FORUM)

Liga mistrzów: gdzie oglądać?

Każdy miłośnik sportu zdaje sobie sprawę z tego, że zawodowy sport jest w olbrzymiej mierze powiązany z prawami telewizyjnymi i aktualizowanymi co jakiś czas kontraktami. Telewizje walczą ze sobą o możliwość transmitowania Ligi Mistrzów w TV. Obecnie na naszym rynku takie prawa posiadają dwie stacje:

  • Polsat Sport Premium: jeżeli zależy Ci na obejrzeniu wszystkich meczów Ligi Mistrzów w TV, to jest to obecnie jedyna opcja. Wyłącznie Polsat Sport Premium posiada bowiem prawa do transmisji wszystkich spotkań.
  • TVP: Ligę Mistrzów w TV zobaczymy również dzięki telewizji publicznej. TVP pokazuje na swojej antenie jednak wyłącznie wybrane mecze. Może się wobec tego zdarzyć, że nie będzie możliwe zobaczenie najbardziej prestiżowych albo najciekawszych pojedynków. Mecze są transmitowane zarówno na TVP Sport, jak i największych kanałach – TVP 1 oraz TVP 2.

Gdzie oglądać Ligę Mistrzów poza TV?

Oczywiście coraz częściej poszukujemy również odpowiedzi na pytanie, gdzie obejrzeć Ligę Mistrzów poza telewizją. W czasach, w których tradycyjna telewizja ustępuje internetowi, a wiele osób nie posiada nawet niezbędnego odbiornika, oczywistym miejscem staje się wobec tego internet. Wbrew pozorom jedyną alternatywą nie pozostają wcale nielegalne (i charakteryzujące się niezwykle niską jakością) strony.

  • Ipla: bardzo popularny serwis VOD umożliwia również dostęp do pełnoprawnych kanałów telewizyjnych. Aby cieszyć się wszystkimi meczami Ligi Mistrzów, należy wykupić pakiet Polsat Sport Premium.
  • TVP Sport: wszystkie mecze transmitowane przez telewizję publiczną można również obejrzeć w serwisie TVP Sport.

W obu przypadkach będziemy mogli obejrzeć spotkania Ligi Mistrzów zarówno w przeglądarce internetowej, jak i za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ipla jest ponadto dostępna z poziomu wielu Smart TV. Pozwala to na wygodne oglądanie meczów za pośrednictwem telewizora i komputera oraz smartfona czy tabletu, niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy.

Liga mistrzów w TV: ile kosztuje?

Dla wielu kibiców istotne będzie nie tylko to, gdzie oglądać Ligę Mistrzów, ale również to, z jakim wydatkiem będzie się wiązać nieograniczony dostęp do transmisji. Wiele zależy jednak od wybranego pakietu:

  • Wybierając pakiet Rodzinny HD w Cyfrowym Polsacie, rozszerzony o Cinemax HD, Eleven Sports HD i Polsat Sport Premium zyskamy dostęp do 87 kanałów, w tym wszystkich transmitujących w TV mecze Ligi Mistrzów, zapłacimy natomiast 60 zł miesięcznie (po wynoszącym 3-miesiące bezpłatnym okresie). Pakiet Familijny Max HD, oferujący dostęp do 163 kanałów, w tym pakietu Polsat Sport Premium, to 80 zł miesięcznie, a Premium Max Plus (172 kanały) to wydatek rzędu 120 zł miesięcznie.
  • Ligę Mistrzów w TV można oglądać również, dokupując specjalny pakiet u swojego operatora telewizyjnego. W UPC pakiet Polsat Sport Premium kosztuje 19.99 zł miesięcznie. Skompletowanie takiego pakietu jest również możliwe np. w NC+
  • Bardzo atrakcyjnie cenowo prezentuje się również nieograniczony dostęp do meczów Ligi Mistrzów za pośrednictwem platformy Ipla. Pakiet Polsat Sport Premium kosztuje 40 zł miesięcznie. Możliwe jest również wykupienie dostępu do wszystkich meczów Champions League. Opłata za pełny sezon to 360 zł.

Co otrzymujemy w zamian?

Mecze Ligi Mistrzów to niezapomniane spektakle. Odpowiednią oprawę zapewniają również właściciele praw telewizyjnych. Wszystkie mecze są oczywiście transmitowane na żywo w jakości SUPER HD, towarzyszy im przy tym studio, które troszczy się zarówno o kwestie merytoryczne dotyczące pojedynku, jak i zapewnienie widzom rozgrywki. Samo pomieszczenie zajmuje powierzchnię 700 mkw., realizatorzy wykorzystują przy tym modele 3D oraz technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Obok dwóch podstawowych kanałów abonenci zyskują również dostęp do 4 serwisów PPV.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.