Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,86 zł , zmiana od tamtej pory: -2,85%

Zdaniem Kłuska kurs Transpol może wzrosnąć do 5,53 zł. - 2 argumenty

Zgłoś do moderatora
Transpolonia od 2017 stała się spółką dywidendową. W 2020 roku zarobili na czysto 14,3 mln zł. Przy tym zysku wypłacili dywidendę ze stopą zwrotu w stosunku do ceny akcji ponad 7 %. W samym I kwartale z tytułu sprzedaży OTP uzyskali już 27 mln zł zysku. A przed nami najlepsze kwartały dla Transpolonii (II, III, IV kwartał) więc jest szansa, że zysk będzie na poziomie grubo ponad 30 mln zł lub przebije może i 40 mln zł, ponieważ mocno zwiększyli flotę pojazdów transportowych do ponad 620 sztuk, a mamy w tej chwili mocne odbicie w produkcji i w gospodarce.

Zastanawia mnie w związku z tym jaką dywidendę dadzą za 2021 rok. Myślę, że duże podmioty inwestujące długoterminowo, mogą wykorzystać ten fakt, by mieć taką spółkę w portfelu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TRANSPOL 1,35% 3,75 2021-10-15 15:57:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.