Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,17 zł , zmiana od tamtej pory: 21,77%

Zarząd spółki uznał, że akceptuje 10 zł za akcję !!!

Zgłoś do moderatora
Zarząd spółki, większościowi właściciele, (niezaleni audytorzy przypuszczam też) uznałli że 1 akcja spółki Ergis NA PEWNO jest warta 10 zł !!!

Pytanie konkursowe: czy tak było, a jeśl tak, to kiedy?
 
W międzyczasie wzrosła sprzedaż, zmodernizowano park maszynowy, wzrosła wartość księgowa, a ceny surowców spadły 10-20%. Oznacza to możliwość wzrostu zysku netto nawet do 50-60 mln zł, czyli do kwoty wykupu akcji, czyli do przejęcia firmy za darmo (20 mln akcji za 3 zł daje 60 mln zł ).

Godziwa cena ? 25 zł . I wcale nie jest abstrakcyjna, bo tak mówią liczby.

Jeśli Fundusze nie chcą takich pieniędzy, to czy na pewno dobrze dbają o interesy przyszłych emerytów?
Aby uniemożliwić przejęcie Ergisu wystarczy , że dokupią marne 3,5 % akcji. Na pewno mają środki na to. Jeśli pozwolą na przejęcie spółki poniżej 20 zł za akcję, to znaczy, ze popełnią NIEWYTŁUMACZALNY grzech zaniedbania.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ERGIS 0,26% 3,86 2019-12-12 16:25:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.