Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,00 zł , zmiana od tamtej pory: 16,43%
Nie wiem czy czytaliście odnośnie Telestrady na parkiecie był artykuł, pozytywny i kurs może odbić :

Prezes i główny akcjonariusz o wynikach za pierwsze półrocze i przenosinach z NewConnect na główny rynek naszej giełdy. – Jeszcze rozmawiamy z biegłym rewidentem o sposobie zaksięgowania operacji sprzedaży części biznesu NOM spółce zależnej – Infotelowi. Niewykluczone, że skorygujemy sprawozdanie za drugi kwartał – mówi „Parkietowi" Jacek Lichota, prezes i główny akcjonariusz Telestrady. Na razie jednak, mimo że operacja została przeprowadzona w ramach grupy, Telestrada zaksięgowała stratę na operacji i wykazała ujemny skonsolidowany wynik netto w II kwartale br.
Przy 15,7 mln zł przychodów (spadek o blisko 14 proc. rok do roku) EBITDA grupy zamknęła się sumą 3,8 mln zł, a strata netto to 0,4 mln zł (rok temu zysk wyniósł 2,1 mln zł). Według Lichoty główne trendy w biznesie telekomunikacyjnej grupy pozostają niezmienne i udaje się utrzymywać marże. – Istotnym parametrem dla inwestorów są wolne przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej, a te w 2016 r. nie powinny być niższe niż w roku ubiegłym – mówi Jacek Lichota.
Wypracowywana gotówka jest istotna, aby ocenić możliwości firmy co do wypłaty dywidendy i realizacji inwestycji.
Inwestorzy właśnie otrzymują prawo do tegorocznej wypłaty w wysokości 1,5 zł na akcję (dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 18 sierpnia, wypłata nastąpi w grudniu). – Przygotowujemy się do budowy siedziby. Jej koszt nie powinien być wyższy niż 3 mln zł. Jednocześnie chcielibyśmy w przyszłym roku wypłacić dywidendę nie niższą niż w tym roku – zapowiada Lichota. Prezes powtórzył, że obserwowane spadki przychodów nie wpłyną na zyski wypracowywane przez firmę. – Trwa migracja klientów telefonii stacjonarnej kupionego przez nas NOM z sieci Orange Polska na sieć mobilną. Przy tej okazji oferujemy abonentom promocję w postaci niższego o połowę abonamentu. Po pewnym czasie wracamy do zwykłych poziomów przychodów – mówi. Do końca czerwca udało nam się zmigrować w ten sposób 50–60 tys. abonentów. Myślę, że docelowo zdołamy przenieść na sieć mobilną około 60–70 proc. wszystkich abonentów NOM (było ich około 120 tys. – red.). Część korzysta nie tylko z telefonu, ale też z internetu stacjonarnego i nie jest zainteresowana zmianą technologii – wyjaśnia. – Planujemy przenosiny na główny rynek GPW. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść na początku przyszłego roku. Nie mamy potrzeb finansowych, a więc nie wiązałyby się z emisją nowych akcji – deklaruje prezes Telestrady.
Budowa siedziby ma pomóc Telestradzie przenieść serwery w jedno miejsce (korzysta m.in. z usług ATM) i udostępnić część nowej serwerowni podmiotom zewnętrznym. 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TELESTR 0,00% 16,30 2020-11-24 11:41:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.