wyciągając wnioski z tego co ty napisałeś Derp i z tego co powyżej proponują inni to na tyle co przejrzałem XPL to lepszą inwestycją jest Xplus bo się rozwija. Rosną przychody, rosną zyski, MEGA WIELKA dywidenda jest zagadką, ale skoro zarząd i prezes widzą więcej to ty możesz się domyśleć tylko że przychody i zyski wzrosną a spółkę już stać na wypłatę prawie 3 razy większej dywidendy niż rok wcześniej.
Bylo 9gr a teraz jest 26gr więc jaka spółka pozbywałaby się gotówki w potrójnej wielkości. Tylko taka która już wie że tej gotówki w bieżacym roku i kolejnych będzie jeszcze więcej. Proste jak drut. Xplus wychodzi że to dobra opcja. Warto zrobić analizę bo ten już międzynarodowy zasięg firmy, firmy typu Coca-Cola i dwucyfrowa marża zrobią swoje. Aż dziwne że żaden jojotubowy guru jeszcze tego nie zauważył a klepią tylko te wydmuchane typu creo, synektiki, digitale. Ten case potwierdza że giełda bananowa bo guru to też banany, którzy nie potrafią wyłuskiwać dobrych biznesów na szeroko pojętym wstępnym etapie działalności.