Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,70 zł , zmiana od tamtej pory: -25,29%

Wyraźnie w 2023 roku wzrósł także zysk netto, bo aż o 118%

Zgłoś do moderatora
ED Invest liderem wzrostów na GPW we wtorek po solidnym raporcie finansowym
Akcje ED Invest we wtorek uplasowały się na pozycji lidera w klasyfikacji najmocniej zyskujących walorów na GPW. Notowania spółki wspięły się w górę o 11,5% do 8,70 PLN.
Reklama
Zwyżka była spowodowana opublikowaniem przez firmę wyników finansowych za 2023 rok. Przede wszystkim, wyraźnie wzrosły przychody, bo o blisko 72%. W 2023 roku wynik na sprzedaży ED Invest wyniósł 135,47 mln PLN podczas gdy w 2022 roku było to 78,92 mln PLN.
Wyraźnie w 2023 roku wzrósł także zysk netto, bo aż o 118% do 19,67 mln PLN w porównaniu z poprzednim rokiem. Dochód EBITDA również był ponad dwukrotnie wyższy i wyniósł 24,08 mln PLN wobec 11,57 mln PLN rok wcześniej.
 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EDINVEST 0,00% 6,50 2025-09-11 16:31:53