EBITDA wyniosła 136,7 mln zł i jest o 67,2 % wyższa w porównaniu z rokiem 2013.
Zrealizowano 98,9% założeń prognozowanych w prospekcie emisyjnym. Tylko o 1,1 % niżej od prognozy. I co?.... I jajco. Super wyniki a kurs w dół.... w momencie, gdy to piszę o 3,58% w dół, jakby porażkę ogłosili. Z tego wniosek, że to powoli spółka - szulernia, i odliczając różne koszty i "postojowe" jest w zasadzie na poziomie debiutu. A te osoby, które "odleszczono" 93% redukcją w zapisach, które zaufały Panu Jakubasowi i nie daj Boże kupiły na debiucie ( a było tego kilka mln akcji) po dodaniu dywidendy za 2014 są w zasadzie na zero.
Ot logika inwestowania w NEWAG. Marazm a zyski tylko dla cwaniaków, którzy zamordowali kurs w 2014 i "odleszczyli" ulicę w emisji pierwotnej, a potem poniżej 19 zł.
A pan Jakubas powinien wytłumaczyć akcjonariuszom, którzy pozwolili mu zbić niezłą kaskę, powód dla którego ponad miesiąc pozwalał na granie plotką na temat sprzedaży pakietu kontrolnego akcji.