Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,52 zł , zmiana od tamtej pory: 67,61%

Wyłączenie PP

Zgłoś do moderatora
Prawo poboru to jedno z podstawowych praw majątkowych przysługujących akcjonariuszom, polegające na pierwszeństwie objęcia nowych akcji w stosunku do już posiadanych akcji. Chociaż istnieje możliwość wyłączenia PP, to jednak czynność taka wymaga dochowania szczególnych warunków przewidzianych przepisami prawa. WZA do podjęcia uchwały potrzebuje większości CZTERECH PIĄTYCH GŁOSÓW. Ponadto pozbawienie prawa poboru może być dokonane jedynie w interesie spółki (muszą przemawiać uzasadnione potencjalne korzyści dla spółki, które NIE ZOSTAŁYBY OSIĄGNIĘTE W DRODZE EMISJI AKCJI Z PRAWEM POBORU. Zarząd zobowiązany jest do przedstawienia WZA PISEMNEJ OPINII UZASADNIAJĄCEJ POWODY POZBAWIENIA PRAWA POBORU.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
EXAMOBILE -1,67% 5,90 2021-07-30 11:20:16